Mitochondria
Siedząca praca w domu – zadbaj o ruch!

W obecnym czasie wielu z nas ma pracę siedzącą, a konsekwencje długiego trwania w tej pozycji i brak ruchu określane są mianem nowej pandemii. Zwłaszcza, jeżeli po pracy nie zadbamy o chociaż minimalną dawkę aktywności fizycznej. Dotkliwie odczuwają to zwłaszcza osoby pracujące zdalnie z domu, czyli obecnie z powodu koronawirusa – większość z nas.
Jak chronić mitochondria?

Organella, które odpowiadają za wytwarzanie energii w organizmie, są bardzo wrażliwe na uszkodzenia. Jeśli zadbamy o ich kondycję, możemy poprawić własne samopoczucie.
Jak działają mitochondria?

Coraz częściej mówi się, że zły stan naszego organizmu może być efektem zaburzenia funkcjonowania niewielkich organelli w naszym organizmie.
Powąchaj, poczuj – wnikaj do świata emocji!

Zapachy wpływają na nasz organizm i potrafią koić duszę. Naszym 30 milinom komórek zapachowych nie umknie żaden z nich.
Dlaczego jesteśmy non stop zmęczeni?

Każdego dnia nasz organizm wystawiany jest na wiele prób. A to generuje zapo-trzebowanie energetyczne. Często - w spi-rali codziennych zadań – nie zastanawiamy się nad przyczynami takiego stanu, dostrzegając jedynie jego konsekwencje: ospałość, wypalenie, które z czasem przerodzi się w zespół chronicznego zmęczenia (CFS).
Zdrowie to energia!

Współczesny szybki tryb życia, przewlekłe zmęczenie, wypalenie zawodowe, bezsen-ność, a nawet problemy z pamięcią i bóle stawów mają wspólną przyczynę: deficyt energetyczny.