Chat with us, powered by LiveChat
 • Witamina B12 MSE MAX 500 µg dr Enzmann
Certyfikat jakości GMP
Certyfikat jakości GMP
Naturalne składniki
Naturalne składniki
Unikalna struktura
Unikalna struktura
Nasz bestseller Polecany

Witamina B12 MSE MAX 500 µg dr Enzmann

155,00 zł
/ szt.
status_iconChwilowo niedostępny Koszty wysyłki
Odpowiednio wysoka porcja aktywnej witaminy B12

Witamina B12 MSE MAX to aż 500 µg witaminy B12 formie aktywnej – metylokobalaminy, która zapewnia wysoką biodostępność. Forma metylokobalaminy nie wymaga przekształcania przez organizm i jest gotowa, aby spełniać swoje funkcje.

Synergia substancji dla prawidłowego przyswajania witaminy B12

Witamina B12 MSE to preparat zawierający cztery synergistycznie działające witaminy: B12 (500 µg), B6 (10 mg), biotynę (1000 µg) i kwas foliowy (800 µg) w odpowiednio wysokich porcjach. Takie połączenie zapewnia skuteczne przyswojenie i działanie witaminy B12. Ponadto wspólnie przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i homocysteiny, czy produkcji czerwonych krwinek.

Jakość i czystość preparatu

Preparaty stanowiące ofertę Mito-Pharma produkowane są w Niemczech i Szwajcarii z zachowaniem najwyższych standardów farmaceutycznych GMP (zasada dobrej praktyki produkcyjnej). Formuły preparatów powstają na bazie 50 lat badań i praktyki dr. Franza Enzmanna, co gwarantuje zachowanie najwyższej czystości, jakości, a także niezmienności ich składu.

Aż 14 dni
na prosty zwrot towaru
Bezpieczeństwo
certyfikat SSL
Wygodne i szybkie
płatności on-line

Kiedy warto stosować witaminę B12?

 • Witamina B12 wspiera prawidłowy metabolizm energetyczny, dlatego warto wziąć pod uwagę suplementację w przypadku zmęczenia, wyczerpania.
 • Aby utrzymać prawidłowy poziom homocysteiny.
 • W celu wsparcia prawidłowej produkcji czerwonych krwinek.
 • By wspomóc prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego.
 • Przy nadmiernym stresie witamina B12 pomaga w zachowaniu prawidłowych funkcji psychologicznych oraz układu nerwowego.
 • Podczas stosowania diety, która nie zapewnia dziennego zapotrzebowania na witaminę B12 np. dieta uboga w produkty odzwierzęce, wegańska i wegetariańska.

Dlaczego B12 MSE MAX?

 • Doskonała jakość preparatu gwarantowana jest przez niemiecką firmę MSE dr Franza Enzmanna, która od ponad 50 lat jest wiodącym producentem suplementów diety w Niemczech.
 • Wysoka zawartość witaminy B12 w formie metylokobalaminy gwarantuje skuteczność stosowania. Co istotne, przyjmowanie metylokobalaminy przynosi znaczne korzyści zdrowotne, nawet przy zaburzonym procesie przemian metylowych w organizmie. Mechanizm przyswajania kobalaminy jest procesem złożonym i istnieje szereg czynników, które mogą go upośledzać, jednak aktywna forma witaminy B12 i wysoka dawka skutecznie temu przeciwdziałają.
 • Biologicznie aktywna forma kwasu foliowego - 5-metylo-tetrahydrofolian (5-MTHF) oraz kwas pteroilomonoglutaminowy to sprawdzona formuła folianów. Metylokobalamina, aby właściwie wspierać metylację, wymaga udziału aktywnej postaci kwasu foliowego - metylotetrahydrofolianu (5-MTHF). Ta forma kwasu foliowego jest bezpośrednio transportowana do krwioobiegu i włączana w procesy biologiczne komórki. Ponadto wykazuje stabilność, nawet pod wpływem zmiennych wartości pH żołądkowo-jelitowego.
 • Gwarancja wysokiej przyswajalności witaminy B12, dzięki obecności w kompleksie witaminy B6, biotyny oraz kwasu foliowego metylowanego. Ich wzajemne oddziaływanie umożliwia wysokie przyswajanie witaminy B12 oraz realizację jej ważnych funkcji w organizmie.
 • Synergia składników wpływa na utrzymanie prawidłowego metabolizmu homocysteiny.
 • Najwyższa czystość i bezpieczeństwo stosowania preparatu, gwarantowane są dzięki skutecznemu i kontrolowanemu procesowi produkcji.

Dlaczego Metylokobalamina?

 • Proces wchłaniania kobalaminy jest bardzo skomplikowany i przede wszystkim uzależniony od sprawnego funkcjonowania układu pokarmowego. Istotnym punktem zapewniającym prawidłowe przyswojenie witaminy B12 w organizmie jest wchłanianie w żołądku w obecności kwasu solnego oraz tzw. czynnika wewnętrznego (IF), który łącząc się z witaminą B12 ułatwia jej absorpcję. W sytuacji zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego mogą wystąpić poważne ograniczenia w jej wchłanianiu prowadząc do niedoborów tej substancji w organizmie.
 • Ponadto, aby organizm mógł wykorzystać witaminę B12, musi zamienić ją w aktywną formę - metylokobalaminę. Odbywa się to w szlaku metylacji, a jeżeli jest on nieaktywny zakłóca prawidłowe działanie witaminy B12.
 • Metylokobalamina to aktywna biologicznie forma witaminy B12, to znaczy taka, która nie wymaga przekształcenia, by mogła spełniać swoje funkcje. Posiada ona w swojej budowie grupę metylową i dzięki temu efektywnie wspiera procesy metylacji w przypadku ich nieprawidłowego przebiegu.

Witamina B12 a mitochondria

 • Witamina B12 ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie mitochondriów, ponieważ jako kofaktor wielu enzymów spełnia istotne znaczenie w procesie metabolizmu energetycznego. Jest też pierwszą linią obrony w przypadku wystąpienia stresu oksydacyjnego oraz skutecznie ogranicza stres nitrozacyjny.
 • Procesy, o których wspomniano wyżej są w znacznym stopniu uzależnione od obecności witaminy B12. W przypadku silnego stresu nitrozacyjnego dochodzi do znacznego jej zużycia, a powstały w ten sposób niedobór należy bezwzględnie uzupełnić. Deficyt witaminy B12 w organizmie prowadzi do poważnych zaburzeń w metabolizmie.

 • Długotrwały stres nitrozacyjny prowadzi z kolei do połączenia się tlenku azotu z rodnikiem tlenowym tworząc nadtlenoazotyn ( ONOO-). W takim przypadku działanie stresu nitrozacyjnego przybiera na sile.
 • Nadtlenoazotyn, potrafi bowiem w nieodwracalny sposób wiązać metale przejściowe niezbędne do funkcjonowania enzymów i przebiegu reakcji w komórkach, głównie kobalt – centralny atom budujący witaminę B12.
 • Dlatego tak ważne jest uwzględnienie w diecie, w przypadku występowania stresu oksydacyjnego lub nitrozacyjnego dobrego źródła witaminy B12.

Przyczyny powstawania stresu nitrozacyjnego:

 • przewlekły stres,
 • jednostronna dieta uboga w antyoksydanty,
 • żywność bogata w azotany,
 • palenie papierosów,
 • nadużywanie alkoholu,
 • tłuszcz brzuszny,
 • bezsenność,
 • i wiele innych.

Jakość i czystość Witaminy B12 MSE MAX

 • Wszystkie preparaty firmy Mito-Pharma są produkowane w Niemczech i w Szwajcarii w oparciu o 50 lat badań i praktyki dr. Franza Enzmanna, z zachowaniem najwyższych standardów farmaceutycznych GMP (zasada dobrej praktyki produkcyjnej). GMP gwarantuje ścisłą kontrolę od momentu zaopatrzenia w surowce, poprzez produkcję, pakowanie, aż do składowania i dystrybucji preparatu. Dzięki temu eliminowane są wszelkie zagrożenia dotyczące zanieczyszczenia preparatu obcymi substancjami chemicznymi, czy też szkodliwą mikroflorą.
 • Preparat zawiera fizjologiczne substancje o możliwie najwyższym stopniu czystości w odpowiednio wysokich porcjach i formie.
 • Są to doskonale opracowane preparaty, które trafiają bezpośrednio do komórek i mitochondriów, a ich działanie potwierdzone jest badaniami naukowymi.
 • Skład oraz stężenie poszczególnych substancji jest zgodne z informacją na opakowaniu.
 • Mitoceutyki® powstają w laboratorium dr. Franza Enzmanna, w oparciu o najnowocześniejsze osiągnięcia naukowe i technologiczne, oraz spełniają najwyższe standardy jakościowe. Trafiają one bezpośrednio do komórek, dlatego też w swoim składzie zawierają substancje o najwyższym stopniu czystości.
Witamina B12 MSE MAX
MITOCEUTYKI Suplement diety Opakowania: Zalecana dzienna porcja 120 kaps. Dorośli: 1 kapsułka dziennie w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.

Witamina B12 MSE to zestaw 4 niezbędnych i synergistycznie działających witamin: B12, B6, biotyny i kwasu foliowego, które wspólnie przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

* Witamina B6 wspiera metabolizm białka i glikogenu.

* Biotyna wspiera metabolizm makroskładników odżywczych.

* Foliany pomagają w prawidłowej syntezie aminokwasów.

* Składniki pozwalają na zachowanie prawidłowego podziału komórek, a także na wytwarzanie czerwonych krwinek oraz prawidłowej produkcji krwi.

* Przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

* Wspierają funkcje układu odpornościowego.

* Preparat wspomaga prawidłowy przebieg remetylacji homocysteiny, utrzymując jej bezpieczny poziom.

* Pomaga utrzymać zdrowe włosy i skórę.

* Witaminy zalecane w stanach zmęczenia, w celu wsparcia układu sercowo-naczyniowego i układu nerwowego oraz zachowania prawidłowych funkcji psychologicznych.

Suplement diety

120 kaps./ 39.6g

500 μg witaminy B12
800 μg kwasu foliowego
10 mg witaminy B6
1.000 μg biotyny

Skład zalecanej porcji dziennej.
Składniki w 1 kapsułce:
Substancje czynne 1 kapsułka RWS*
witamina B6 10 mg 714%
Biotyna 1.000 μg 2.000%
kwas foliowy 800 μg 400%
witamina B12 500 μg 20.000%
*RWS = Referencyjna Wartość Spożycia

Zalecana porcja dzienna: Dorośli: 1 kapsułka. Najlepiej spożywać podczas posiłku lub w trakcie, popijając wystarczającą ilością wody. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Należy przestrzegać zdrowego trybu życia i różnorodnie się odżywiać. Składniki: substancja wypełniająca: maltodekstryna, substancja wypełniająca: celuloza

mikrokrystaliczna, substancja glazurująca hydroksypropylometyloceluloza, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), D-biotyna (biotyna), sól glukozaminowa kwasu (6S)-5- metylotetrahydrofoliowego (kwas foliowy metylowany), kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy), metylokobalamina (witamina B12), substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu.

Warunki przechowywania: Przechowywać zamknięte, w suchym, chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.

Najlepiej spożyć przed (miesiąc, rok)/Numer partii: patrz etykieta na spodzie.

Opinie klientów

Aby móc ocenić produkt lub dodać opinię, musisz być zalogowany.
2020-01-24
5/5
Miałem dość ubogą dietę i mimo że byłem szczupły, to się sobie nie podobałem. Byłem ciągle zmęczony, a skóra wydawała się szara i nijaka, miałem też wiecznie podkrążone oczy. B12 polecił mi dietetyk, znalazłem kapsułki od was i stan skóry bardzo się poprawił, na pewno kupię ponownie.
2020-01-22
5/5
Od ponad roku byłam non stop zmęczona, nawet jak spałam po dziesięć godzin. Podejrzewali problemy z tarczycą ale wszystkie wyniki były w normie. Zrobiłam badania na własną  rękę i wyszły mi straszne niedobory B12 i innych witamin. Polecam te od Mito, bo działają bardzo szybko i nie zawierają żelatyny ani innych składników odzwierzęcych, dobre dla wegan.
2020-01-21
5/5
Zmieniłam pracę na bardziej stresującą, a do tego doszło palenie papierosów przez lata i kiepska dieta. Co tu kryć, czułam się paskudnie, ciągle chciało mi się spać i nie miałam na nic siły. Dopiero mama powiedziała mi, że mogę mieć niedobór wit b (bo reszta wyników była w normie) i faktycznie, zrobiłam konkretne badania i wykazały spore niedobory B12 i wit D. Biorę witaminę B12 od miesiąca i już widzę lekką poprawę, ograniczyłam kawę i papierosy, nie muszę się już sztucznie pobudzać. Polecam.
2020-01-08
5/5
Stosuję dopiero pierwsze opakowanie ale potwierdzam jego najwyższą oraz szybko odczuwalną jakość. Bardzo miła obsługa, szybka wysyłka. Polecam
2019-12-02
5/5
Bardzo dobry skład, wysoka skuteczność, czego chcieć więcej. Polecam
2019-10-01
5/5
Wszystko ok. witaminy działają :) Dodano 2017-05-22 11:18:00, przez agnieszka
2019-10-01
5/5
Jestem po przebytym zawale serca. Po przyjęciu witaminy B12 MSE 1 opakowanie 14,52g (1 kapsułki dziennie) i wykonaniu badań laboratoryjnych na stężenie homocysteiny we krwi wartość (poziom) zmniejszył się o połowę. To oznacza, że witamina B12 MSE jest wysoce skuteczna. . Polecam i pozdrawiam. Dodano 2017-10-12 13:29:00, przez Jerry
2019-10-01
5/5
Bardzo dobry preparat, kupiłam go aby zapobiegać miażdżycy, po kilku dniach stosowania poczułam przypływ energii, aż sama się zdziwiłam z tak dobrych efektów. Dodano 2017-12-14 13:34:00, przez Janina
2019-10-01
5/5
Suplement diety z wysokiej półki Dobry suplement diety Dodano 2017-12-28 16:37:00, przez Mario
2019-10-01
5/5
Gorąco polecam! Dodano 2018-01-02 14:03:00, przez Prof. R. S.
2019-10-01
5/5
Polecam Dodano 2018-01-23 22:39:00, przez Małgorzata S.
2019-10-01
5/5
Najlepsza kombinacja w zestawie z witaminą B12. długo szukałam aż w końcu znalazłam. Polecam! Dodano 2018-02-08 22:30:00, przez Joanna
2019-10-01
5/5
Bardzo dobry produkt Dodano 2018-08-02 12:28:00, przez HAGA
2019-10-01
5/5
Jakość na 5 Dodano 2018-08-28 08:42:00, przez Krakowianka
2019-10-01
5/5
Znacznie poprawił mi się apetyt. Poprzednio był slaby. Mam więcej siły. Polecam szczególnie starszym osobom. Dodano 2018-10-18 18:14:00, przez Matylda lat 80!
2019-10-01
5/5
Doskonale obniża poziom homocysteiny w organizmie. Dodano 2019-03-26 20:15:00, przez Tomek
2019-10-01
5/5
Witamina wysokiej jakości!!!!!!!!!! Firmę kocham za profesjonalizm . Pozdrawiam Dodano 2019-03-28 08:40:00, przez z
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel