17-19.05.2024 r. Dzień Mamy w Mito-Pharma! -10% na wybrany asortyment + próbka produktu Pure Story!_ Regulamin

Pielęgnacja i higiena jamy ustnej

( ilość produktów: 2 )

   Pielęgnacja i higiena jamy ustnej

   Pielęgnacja i higiena jamy ustnej powinna stanowić element codziennej profilaktyki. Prawidłowa pielęgnacja i odpowiednie czyszczenie pozwala zachować świeży oddech, redukować płytkę nazębną, czy nieprzyjemne dolegliwości jak stany zapalne powodujące problemy z zębami czy dziąsłami. W tym celu dostępne są różne formy preparatów do pielęgnacji i higieny jamy ustnej: od żeli po produkty płynne czy w aerozolach. Zawarte w nich aktywne składniki jak substancje przeciwzapalne np. koenzym Q10 czy łagodząca mięta mogą działać ochronnie i wspomagająco podczas noszenia aparatów ortodontycznych czy protez, a nawet w stanach takich jak: odsłonięte szyjki zębowe czy parodontoza.

   Kiedy warto zastosować dodatkową pielęgnację jamy ustnej?

   Poza codzienną higieną jak szczotkowanie zębów i języka dwa razy dziennie, nitkowaniu zębów, czy stosowaniu płynów do płukania jamy ustnej mogą okazać się potrzebne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne.

   • W stanach zapalnych jamy ustnej
   • Podczas krwawienia dziąseł
   • Przy odsłoniętych szyjkach zębowych
   • Po urazach np. podczas noszenie aparatów ortodontycznych czy protez
   • Po usunięciu zębów
   • Przy aftach, pleśniawkach
   • Podczas osłabienia tkanki kostnej np. wraz z wiekiem

   Preparaty do higieny i pielęgnacji jamy ustnej?

   Nieodpowiednia higiena jamy ustnej może powodować nadmierne osadzania się płytki nazębnej i próchnicę zębów, a nawet ich utratę i zmiany zapalne w stawie skroniowo-żuchwowym i korzeniach zębów.

   Do higieny jamy ustnej i zębów należy wybrać odpowiedniej jakości szczoteczkę oraz myć zgodnie z zaleceniami stomatologów. Dodatkowe preparaty powinny być pozbawione szkodliwych związków chemicznych jak barwniki, sztuczne aromaty czy substancje konserwujące, które łatwo mogą wnikać do krwioobiegu przez jamę ustną.

   Istnieją preparaty zawierające naturalne składniki o silnym działaniu ochronnym i antyoksydacyjnym np. koenzym Q10, który zmniejsza stany zapalne.

   Forma podania?

   Aby składniki aktywne mogły wnikać głęboko do komórek dziąseł istnieją specjalne formy podania w aerozolach oraz specjalne mikrostruktury takie jak nanocząsteczki, które umożliwiają precyzyjne dostarczenie substancji czynnej. Aerozole i płyny dodatkowo umożliwiają dotarcie do trudnodostępnych miejsc jak przestrzenie miedzy zębowe. Nanoczasteczki pozwalają związkom aktywnym wnikać już w błonach śluzowych jamy ustnej i docierać do komórek.

   Zaufane Opinie IdoSell
   4.87 / 5.00 2953 opinii
   Zaufane Opinie IdoSell
   2024-04-28
   Polecam. Zamówienie przyszło dobę po złożeniu zamówienia. Produkty najwyższej jakości.
   2024-04-15
   sprawnie i szybko
   pixel