17-19.05.2024 r. Dzień Mamy w Mito-Pharma! -10% na wybrany asortyment + próbka produktu Pure Story!_ Regulamin

Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii.

Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii.

185,00 zł
/ szt.
status_iconDostępny Wysyłka w poniedziałek Koszty wysyłki
999 pkt.
37 pkt.
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™ w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Aż 14 dni
na prosty zwrot towaru
Bezpieczeństwo
certyfikat SSL
Wygodne i szybkie
płatności on-line

O książce

  • Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii jest to pierwsze polskie wydanie, najważniejszego z punktu widzenia medycyny mitochondrialnej, kompendium. W książce dr Bodo Kuklinski wprowadza nas w zagadnienie biochemicznych procesów zachodzących w organizmie człowieka oraz przedstawia dowody na wysoką skuteczność terapii mitochondrialnych w przypadku występowania chorób cywilizacyjnych.

  • Kompendium jest przeznaczone zarówno dla lekarzy, terapeutów, dietetyków, jak i pacjentów. Jego największą zaletą jest dokładne omówienie poszczególnych przypadków pacjentów, począwszy od wywiadu lekarskiego, poprzez celowaną diagnostykę mitochondrialną, a skończywszy na indywidualnie skomponowanej terapii.

O autorze książki

  • Dr n. med. Bodo Kuklinski – wybitny lekarz i diagnosta chorób o podłożu mitochondrialnym, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny środowiskowej. Pionier praktycznej medycyny mitochondrialnej w Niemczech. Dzięki opracowanej przez siebie metodzie diagnozowania pacjentów, opartej na szerokim wywiadzie, analizie m.in. czynników biochemicznych organizmu, przyczynił się do zmiany podejścia do diagnozowania oraz leczenia pacjentów.

  • W latach 1988-1995 ordynator kliniki chorób wewnętrznych w Rostocku. Od 1995 roku dyrektor Centrum Terapii i Diagnostyki Medycyny Środowiskowej w Rostocku. Prowadzi badania z zakresu medycyny mitochondrialnej, dotyczących głównie stresu oksydacyjnego i nitrozacyjnego.
  • Członek wielu międzynarodowych organizacji naukowych i stowarzyszeń, takich jak Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Mitochondrialnej IMMA, Niemieckie Towarzystwo Badań Stosowanych, Niemieckie Towarzystwo Toksykologii. Ponadto jest przewodniczącym Rady Naukowej Akademii w Salzburgu. Autor ponad 120 publikacji naukowych, wielu książek z zakresu medycyny oraz broszur naukowych. Autor słynnego powiedzenia „Najwyższy czas, żeby zdrowie człowieka traktować jako oddziaływanie procesów całościowych, a nie według ściśle uporządkowanych dyscyplin medycznych“, a także twierdzenia „Nasz organizm nie choruje z powodu braku leków“, które definiuje jego podejście do kanonów współczesnego leczenia.
  • Dr Bodo Kuklinski jest również laureatem prestiżowej nagrody – Mitochondrialnej Ewy, przyznawanej corocznie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Mitochondrialnej za szczególne zasługi w tej dziedzinie.

Czego dowiecie się Państwo z kompendium i dla kogo ono jest?

  • Dlaczego o życiu i zdrowiu człowieka decyduje sprawność komórki, a przede wszystkim sprawność jej mitochondriów. W jaki sposób diagnozować sprawność mitochondriów oraz jak dbać o zachowanie ich odpowiedniej ilości i aktywności w komórce, a tym samym jak skutecznie leczyć wiele przewlekłych schorzeń. Dlaczego sprawne mitochondria mają tak istotny wpływ na prawidłowy przebieg wszystkich procesów życiowych organizmu, na naszą kondycję, wydolność i zachowanie zdrowia. Dlaczego dysfunkcje mitochondriów mają bezpośredni wpływ na: zmniejszenie wydolności mięśniowej, spadek koncentracji, osłabienie pamięci, zdolności widzenia czy też problemy ze słuchem. Ponadto na osłabienie odporności i wszelkie procesy zapalne organizmu prowadzące do wielu schorzeń przewlekłych (nowotworów, cukrzycy, stwardnienia rozsianego, chorób serca i układu krążenia).

  • Dlaczego negatywny wpływ na mitochondria mają: stres, nadmierny wysiłek fizyczny i umysłowy, choroby, przyjmowanie leków oraz procesy starzenia się. Dlaczego sprawne mitochondria mają niepodważalne znaczenie dla prawidłowego przebiegu wszystkich procesów życiowych organizmu, dla naszej kondycji, wydolności i ogólnie mówiąc dla zachowania zdrowia. Z kompendium dowiecie się Państwo o skuteczności terapii mitochondrialnej w przypadku: choroby Parkinsona, choroby Alzheimera, autyzmu, stwardnienia rozsianego, demencji, cukrzycy, nowotworów, zespołu przewlekłego zmęczenia, depresji, chorób serca i układu krążenia, bezpłodności, Hashimoto i innych chorób tarczycy, a także wielu innych. Kompendium jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla lekarzy, terapeutów, dietetyków, jak i pacjentów.

Czym jest medycyna mitochondrialna?

  • Medycyna mitochondrialna jest medycyną klasyczną. Nie jest jednak specjalizacją, którą można traktować analogicznie, np. do okulistyki, laryngologii czy kardiologii, gdzie leczenie dotyczy określonego narządu. Nie stanowi również formy leczenia pomocniczego, ani uzupełniającego. Jest w pełni samodzielną dyscypliną, w której kluczową rolę odgrywają wszystkie procesy biochemiczne zachodzące w organizmie człowieka, ściślej mówiąc przyczyna występowania zaburzeń tych procesów. Medycyna mitochondrialna jest więc medycyną przyczynową (kauzalną), ponieważ jej głównym założeniem jest znalezienie przyczyny występowania stanu zapalnego (choroby) oraz dostosowanie terapii celowanej, opartej na indywidualnych potrzebach pacjenta. Medycyna mitochondrialna jest gałęzią współczesnej medycyny zajmującą się profilaktyką i leczeniem chorób, których podłożem jest zaburzone funkcjonowanie mitochondriów. Uwzględnienie w procesie leczenia przyczyny występowania dolegliwości ma kluczowe znaczenie nie tylko dla efektywności terapii, ale również pozwala na ograniczenie stosowania farmakoterapii, której konsekwencją są między innymi choroby towarzyszące.

Co dr Bodo Kuklinski mówi na temat medycyny mitochodrialnej?

  • „W ramach zajęć z patologii [w trakcie studiów medycznych] człowiek zostaje podzielony na wiele pojedynczych narządów (...) I tak kolejno omawia się choroby oczu, skóry, płuc, serca, układu trawiennego, układu moczowo – płciowego, układu narządów ruchu, układu nerwowego i tak dalej. Każdy specjalista zajmuje się swoim organem, zapominając, iż człowiek stanowi jedną całość, złożoną z wielu różnych narządów. Tymczasem każdy przewlekle chory organ znajduje się wewnątrz organizmu, w którego wnętrzu występuje jakiś problem natury biochemicznej. Jednak przecież za inne organy odpowiada już inny specjalista. Co dla pacjentów kończy się wystawieniem im kolejnego skierowania. Reszty dokonuje farmakoterapia. Na uniwersytecie przyszli lekarze dowiadują się, iż pacjentów należy leczyć farmakologicznie. Nikt nie informuje ich, jakie choroby wiążą się z jakimi zaburzeniami procesów metabolicznych oraz po jakie środki mógłby sięgnąć, aby ponownie przywrócić wszystko na właściwe tory. Prawdziwych przyczyn schorzeń poszukuje się we współczesnej medycynie zbyt rzadko. Zamiast tego lekarz przy pomocy środków farmakologicznych leczy najczęściej jedynie objawy choroby! Zajmuje się zaledwie tak zwanymi parametrami zastępczymi, co nieustannie wywołuje u pacjenta różne skutki uboczne. Leki są przecież dla naszego organizmu obcymi substancjami (ksenobiotykami), które muszą zostać rozłożone oraz wydalone, a tym samym stanową dla niego dodatkowe obciążenie.“ [...]
Wszystkie treści zawarte na tej stronie są wyrazem osobistych przemyśleń i doświadczeń autorów książki. W żaden sposób nie można ich wiązać z dystrybucją preparatów umieszczonych na pozostałych kartach produktowych firmy Mito-Pharma.
Dodaj opinię
Możesz dodać swoją opinię o produkcie, przed opublikowaniem zostanie ona sprawdzona przez obsługę sklepu pod względem obyczajowym. Po zatwierdzeniu przez obsługę sklepu będzie widoczna dla innych klientów i podpisana Twoim imieniem i miejscowością.
Twoja ocena:
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Opinie klientów

Po zatwierdzeniu przez obsługę sklepu będzie ona widoczna dla innych klientów.
2023-02-21
Wojciech, Przemyśl
5/5
Książki nie przeczytałem ale z tego co pobieżnie sprawdziłem godna polecenia.
2022-05-31
Joanna, Płock
5/5
Bardzo dobra książka
2021-11-28
Józef, Warszawa
5/5
Przełomowe dzieło medycyny akademickiej. Podstawowy podrecznik dla każdego lekarza i każdej specjalności.
2021-04-18
Dagmara, Kraków
5/5
Bardzo ciekawa lektura, napisana przystępnie, ale także odsłaniająca skomplikowane mechanizmy wewnątrz komórkowo-metaboliczne.
2021-01-25
INGA, Krosno
5/5
Rewelacja. Kopalnia wiedzy. Polecam.
2020-08-30
Tomasz, Kędzierzyn-Koźle
5/5
Bardzo dobra książka.Pełne kompendium.Polecam
2020-07-06
MAŁGORZATA, JASTKÓW
5/5
Ok
2019-05-09
Anonim
5/5
Jestem pod wielki wrażeniem wiedzy autora. To już druga książka dr.Kuklińskiego na mojej półce. Gorąco polecam

Opinie o Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii.

5.00
Liczba wystawionych opinii: 8
5
8
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Książki nie przeczytałem ale z tego co pobieżnie sprawdziłem godna polecenia.
2023-02-21
Wojciech, Przemyśl
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 3
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobra książka
2022-05-31
Joanna, Płock
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 1
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Przełomowe dzieło medycyny akademickiej. Podstawowy podrecznik dla każdego lekarza i każdej specjalności.
2021-11-28
Józef, Warszawa
Czy opinia była pomocna? Tak 4 Nie 1
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo ciekawa lektura, napisana przystępnie, ale także odsłaniająca skomplikowane mechanizmy wewnątrz komórkowo-metaboliczne.
2021-04-18
Dagmara, Kraków
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Rewelacja. Kopalnia wiedzy. Polecam.
2021-01-25
INGA, Krosno
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobra książka.Pełne kompendium.Polecam
2020-08-30
Tomasz, Kędzierzyn-Koźle
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Ok
2020-07-06
MAŁGORZATA, JASTKÓW
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia niepotwierdzona zakupem
Jestem pod wielki wrażeniem wiedzy autora. To już druga książka dr.Kuklińskiego na mojej półce. Gorąco polecam
2019-05-09
Anonim
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zamknij
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2953 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-12
Zamówienie dotarło następnego dnia od złożenia. Produkty super. Obsługa klienta profesjonalna. Polecam
2024-05-04
Przesyłka wysłana zaraz na drugi dzień po dokonaniu zakupu, szybko i sprawnie. Polecam.
pixel