Chat with us, powered by LiveChat
 • Witamina B12 MSE MAX
Certyfikat jakości GMP
Certyfikat jakości GMP
Naturalne składniki
Naturalne składniki
Unikalna struktura
Unikalna struktura
Nasz bestseller Polecany

Witamina B12 MSE MAX

155,00 zł
/ szt.
status_iconDostępny Wysyłka w ciągu 2 godz. 48 min. Koszty wysyłki
14 dni
na prosty zwrot towaru
Bezpieczeństwo
certyfikat SSL
Wygodne i szybkie
płatności on-line
Odpowiednio wysoka porcja aktywnej witaminy B12

Witamina B12 MSE MAX to aż 500 µg witaminy B12 formie aktywnej – metylokobalaminy, która zapewnia wysoką biodostępność. Forma metylokobalaminy nie wymaga przekształcania przez organizm i jest gotowa, aby spełniać swoje funkcje.  Preparat zawiera również biologicznie aktywną, metylowaną formę kwasu foliowego (5-MTHF), który jest niezbędny dla sprawnego przebiegu metylacji.

Synergia substancji dla prawidłowego przyswajania witaminy B12

Witamina B12 MSE to preparat zawierający cztery synergistycznie działające witaminy: B12 (500 µg), B6 (10 mg), biotynę (1000 µg) i kwas foliowy (800 µg) w odpowiednio wysokich porcjach. Takie połączenie zapewnia skuteczne przyswojenie i działanie witaminy B12. Ponadto wspólnie przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i homocysteiny, czy produkcji czerwonych krwinek.

Jakość i czystość preparatu

Preparaty stanowiące ofertę Mito-Pharma produkowane są w Niemczech i Szwajcarii z zachowaniem najwyższych standardów farmaceutycznych GMP (zasada dobrej praktyki produkcyjnej). Formuły preparatów powstają na bazie 50 lat badań i praktyki dr. Franza Enzmanna, co gwarantuje zachowanie najwyższej czystości, jakości, a także niezmienności ich składu.

Kiedy warto stosować witaminę B12?

 • Witamina B12 wspiera prawidłowy metabolizm energetyczny, dlatego warto wziąć pod uwagę suplementację w przypadku zmęczenia, wyczerpania.
 • Aby utrzymać prawidłowy poziom homocysteiny.
 • W celu wsparcia prawidłowej produkcji czerwonych krwinek.
 • By wspomóc prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego.
 • Przy nadmiernym stresie witamina B12 pomaga w zachowaniu prawidłowych funkcji psychologicznych oraz układu nerwowego.
 • Podczas stosowania diety, która nie zapewnia dziennego zapotrzebowania na witaminę B12 np. dieta uboga w produkty odzwierzęce, wegańska i wegetariańska.

Dlaczego B12 MSE MAX?

 • Doskonała jakość preparatu gwarantowana jest przez niemiecką firmę MSE dr Franza Enzmanna, która od ponad 50 lat jest wiodącym producentem suplementów diety w Niemczech.
 • Wysoka zawartość witaminy B12 w formie metylokobalaminy gwarantuje skuteczność stosowania. Co istotne, przyjmowanie metylokobalaminy przynosi znaczne korzyści zdrowotne, nawet przy zaburzonym procesie przemian metylowych w organizmie. Mechanizm przyswajania kobalaminy jest procesem złożonym i istnieje szereg czynników, które mogą go upośledzać, jednak aktywna forma witaminy B12 i wysoka dawka skutecznie temu przeciwdziałają.
 • Biologicznie aktywna forma kwasu foliowego - 5-metylo-tetrahydrofolian (5-MTHF) oraz kwas pteroilomonoglutaminowy to sprawdzona formuła folianów. Metylokobalamina, aby właściwie wspierać metylację, wymaga udziału aktywnej postaci kwasu foliowego - metylotetrahydrofolianu (5-MTHF). Ta forma kwasu foliowego jest bezpośrednio transportowana do krwioobiegu i włączana w procesy biologiczne komórki. Ponadto wykazuje stabilność, nawet pod wpływem zmiennych wartości pH żołądkowo-jelitowego.
 • Gwarancja wysokiej przyswajalności witaminy B12, dzięki obecności w kompleksie witaminy B6, biotyny oraz kwasu foliowego metylowanego. Ich wzajemne oddziaływanie umożliwia wysokie przyswajanie witaminy B12 oraz realizację jej ważnych funkcji w organizmie.
 • Synergia składników wpływa na utrzymanie prawidłowego metabolizmu homocysteiny.
 • Najwyższa czystość i bezpieczeństwo stosowania preparatu, gwarantowane są dzięki skutecznemu i kontrolowanemu procesowi produkcji.

Dlaczego Metylokobalamina?

 • Proces wchłaniania kobalaminy jest bardzo skomplikowany i przede wszystkim uzależniony od sprawnego funkcjonowania układu pokarmowego. Istotnym punktem zapewniającym prawidłowe przyswojenie witaminy B12 w organizmie jest wchłanianie w żołądku w obecności kwasu solnego oraz tzw. czynnika wewnętrznego (IF), który łącząc się z witaminą B12 ułatwia jej absorpcję. W sytuacji zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego mogą wystąpić poważne ograniczenia w jej wchłanianiu prowadząc do niedoborów tej substancji w organizmie.
 • Ponadto, aby organizm mógł wykorzystać witaminę B12, musi zamienić ją w aktywną formę - metylokobalaminę. Odbywa się to w szlaku metylacji, a jeżeli jest on nieaktywny zakłóca prawidłowe działanie witaminy B12.
 • Metylokobalamina to aktywna biologicznie forma witaminy B12, to znaczy taka, która nie wymaga przekształcenia, by mogła spełniać swoje funkcje. Posiada ona w swojej budowie grupę metylową i dzięki temu efektywnie wspiera procesy metylacji w przypadku ich nieprawidłowego przebiegu.

Witamina B12 a mitochondria

 • Witamina B12 ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie mitochondriów, ponieważ jako kofaktor wielu enzymów spełnia istotne znaczenie w procesie metabolizmu energetycznego. Jest też pierwszą linią obrony w przypadku wystąpienia stresu oksydacyjnego oraz skutecznie ogranicza stres nitrozacyjny.
 • Procesy, o których wspomniano wyżej są w znacznym stopniu uzależnione od obecności witaminy B12. W przypadku silnego stresu nitrozacyjnego dochodzi do znacznego jej zużycia, a powstały w ten sposób niedobór należy bezwzględnie uzupełnić. Deficyt witaminy B12 w organizmie prowadzi do poważnych zaburzeń w metabolizmie.

 • Długotrwały stres nitrozacyjny prowadzi z kolei do połączenia się tlenku azotu z rodnikiem tlenowym tworząc nadtlenoazotyn ( ONOO-). W takim przypadku działanie stresu nitrozacyjnego przybiera na sile.
 • Nadtlenoazotyn, potrafi bowiem w nieodwracalny sposób wiązać metale przejściowe niezbędne do funkcjonowania enzymów i przebiegu reakcji w komórkach, głównie kobalt – centralny atom budujący witaminę B12.
 • Dlatego tak ważne jest uwzględnienie w diecie, w przypadku występowania stresu oksydacyjnego lub nitrozacyjnego dobrego źródła witaminy B12.

Przyczyny powstawania stresu nitrozacyjnego:

 • przewlekły stres,
 • jednostronna dieta uboga w antyoksydanty,
 • żywność bogata w azotany,
 • palenie papierosów,
 • nadużywanie alkoholu,
 • tłuszcz brzuszny,
 • bezsenność,
 • i wiele innych.

Jakość i czystość Witaminy B12 MSE MAX

 • Wszystkie preparaty firmy Mito-Pharma są produkowane w Niemczech i w Szwajcarii w oparciu o 50 lat badań i praktyki dr. Franza Enzmanna, z zachowaniem najwyższych standardów farmaceutycznych GMP (zasada dobrej praktyki produkcyjnej). GMP gwarantuje ścisłą kontrolę od momentu zaopatrzenia w surowce, poprzez produkcję, pakowanie, aż do składowania i dystrybucji preparatu. Dzięki temu eliminowane są wszelkie zagrożenia dotyczące zanieczyszczenia preparatu obcymi substancjami chemicznymi, czy też szkodliwą mikroflorą.
 • Preparat zawiera fizjologiczne substancje o możliwie najwyższym stopniu czystości w odpowiednio wysokich porcjach i formie.
 • Są to doskonale opracowane preparaty, które trafiają bezpośrednio do komórek i mitochondriów, a ich działanie potwierdzone jest badaniami naukowymi.
 • Skład oraz stężenie poszczególnych substancji jest zgodne z informacją na opakowaniu.
 • Mitoceutyki® powstają w laboratorium dr. Franza Enzmanna, w oparciu o najnowocześniejsze osiągnięcia naukowe i technologiczne, oraz spełniają najwyższe standardy jakościowe. Trafiają one bezpośrednio do komórek, dlatego też w swoim składzie zawierają substancje o najwyższym stopniu czystości.
Witamina B12 MSE MAX
MITOCEUTYKI Suplement diety Opakowania: Zalecana dzienna porcja 120 kaps. Dorośli: 1 kapsułka dziennie w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.

Witamina B12 MSE to zestaw 4 niezbędnych i synergistycznie działających witamin: B12, B6, biotyny i kwasu foliowego, które wspólnie przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

* Witamina B6 wspiera metabolizm białka i glikogenu.

* Biotyna wspiera metabolizm makroskładników odżywczych.

* Foliany pomagają w prawidłowej syntezie aminokwasów.

* Składniki pozwalają na zachowanie prawidłowego podziału komórek, a także na wytwarzanie czerwonych krwinek oraz prawidłowej produkcji krwi.

* Przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

* Wspierają funkcje układu odpornościowego.

* Preparat wspomaga prawidłowy przebieg remetylacji homocysteiny, utrzymując jej bezpieczny poziom.

* Pomaga utrzymać zdrowe włosy i skórę.

* Witaminy zalecane w stanach zmęczenia, w celu wsparcia układu sercowo-naczyniowego i układu nerwowego oraz zachowania prawidłowych funkcji psychologicznych.

Suplement diety

120 kaps./ 39.6g

500 μg witaminy B12
800 μg kwasu foliowego
10 mg witaminy B6
1.000 μg biotyny

Skład zalecanej porcji dziennej.
Składniki w 1 kapsułce:
Substancje czynne 1 kapsułka RWS*
witamina B6 10 mg 714%
Biotyna 1.000 μg 2.000%
kwas foliowy 800 μg 400%
witamina B12 500 μg 20.000%
*RWS = Referencyjna Wartość Spożycia

Zalecana porcja dzienna: Dorośli: 1 kapsułka. Najlepiej spożywać podczas posiłku lub w trakcie, popijając wystarczającą ilością wody. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Należy przestrzegać zdrowego trybu życia i różnorodnie się odżywiać. Składniki: substancja wypełniająca: maltodekstryna, substancja wypełniająca: celuloza

mikrokrystaliczna, substancja glazurująca hydroksypropylometyloceluloza, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), D-biotyna (biotyna), sól glukozaminowa kwasu (6S)-5- metylotetrahydrofoliowego (kwas foliowy metylowany), kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy), metylokobalamina (witamina B12), substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu.

Warunki przechowywania: Przechowywać zamknięte, w suchym, chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.

Najlepiej spożyć przed (miesiąc, rok)/Numer partii: patrz etykieta na spodzie.

Opinie klientów

Aby móc ocenić produkt lub dodać opinię, musisz być zalogowany.
2019-10-01
5/5
Wszystko ok. witaminy działają :) Dodano 2017-05-22 11:18:00, przez agnieszka
2019-10-01
5/5
Jestem po przebytym zawale serca. Po przyjęciu witaminy B12 MSE 1 opakowanie 14,52g (1 kapsułki dziennie) i wykonaniu badań laboratoryjnych na stężenie homocysteiny we krwi wartość (poziom) zmniejszył się o połowę. To oznacza, że witamina B12 MSE jest wysoce skuteczna. . Polecam i pozdrawiam. Dodano 2017-10-12 13:29:00, przez Jerry
2019-10-01
5/5
Bardzo dobry preparat, kupiłam go aby zapobiegać miażdżycy, po kilku dniach stosowania poczułam przypływ energii, aż sama się zdziwiłam z tak dobrych efektów. Dodano 2017-12-14 13:34:00, przez Janina
2019-10-01
5/5
Suplement diety z wysokiej półki Dobry suplement diety Dodano 2017-12-28 16:37:00, przez Mario
2019-10-01
5/5
Gorąco polecam! Dodano 2018-01-02 14:03:00, przez Prof. R. S.
2019-10-01
5/5
Polecam Dodano 2018-01-23 22:39:00, przez Małgorzata S.
2019-10-01
5/5
Najlepsza kombinacja w zestawie z witaminą B12. długo szukałam aż w końcu znalazłam. Polecam! Dodano 2018-02-08 22:30:00, przez Joanna
2019-10-01
5/5
Bardzo dobry produkt Dodano 2018-08-02 12:28:00, przez HAGA
2019-10-01
5/5
Jakość na 5 Dodano 2018-08-28 08:42:00, przez Krakowianka
2019-10-01
5/5
Znacznie poprawił mi się apetyt. Poprzednio był slaby. Mam więcej siły. Polecam szczególnie starszym osobom. Dodano 2018-10-18 18:14:00, przez Matylda lat 80!
2019-10-01
5/5
Doskonale obniża poziom homocysteiny w organizmie. Dodano 2019-03-26 20:15:00, przez Tomek
2019-10-01
5/5
Witamina wysokiej jakości!!!!!!!!!! Firmę kocham za profesjonalizm . Pozdrawiam Dodano 2019-03-28 08:40:00, przez z
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel