na prosty zwrot towaru
certyfikat SSL
płatności on-line
"Mikroskładniki odżywcze. Tuning metaboliczny – Profilaktyka – Leczenie" – Uwe Gröber
Książka stanowi doskonałe źródło informacji na temat szerokiej gamy znanych mikroskładników odżywczych oraz pełni rolę przewodnika pozwalającego na bezpieczne, a jednocześnie skuteczne ich zastosowanie w profilaktyce i leczeniu. W przejrzysty sposób przedstawione zostały 54 mikroskładniki odżywcze, w zakresie obejmującym: zapotrzebowanie, grupy osób ze szczególnym wskazaniem do stosowania mikroskładników, objawy i oznaki niedoborów, dawkowanie, specyficzne interakcje, aspekty bezpiecznego stosowania.

O książce
- Ostatnie doniesienia naukowe biją na alarm – utajone niedobory wielu mikroskładników odżywczych występują praktycznie w całej populacji. Stan ten dotyczy już wszystkich grup społecznych i wiekowych, jednak najbardziej narażeni na niedobory są uczniowie szkół, osoby pracujące, kobiety ciężarne, osoby starsze, a także te z upośledzonym wchłanianiem mikroskładników odżywczych oraz te, które są regularnie poddawane terapii konwencjonalnej.
- O tym, jak ogromne znaczenie mają mikroskładniki odżywcze przypomina nam medycyna żywieniowa. Główne zasady medycyny żywieniowej są oparte na naukach przyrodniczych, z podejściem do leczenia raczej przyczynowym, niż objawowym. W zapobieganiu i leczeniu chorób związanych z dietą i czynnikami środowiskowymi, nabrała ona szczególnego znaczenia jako główny element skutecznych strategii postępowania w profilaktyce oraz jako komplementarna, uzupełniająca metoda terapii.

- Uwe Gröber stworzył swoistego rodzaju przewodnik po mikroskładnikach odżywczych, który w prosty sposób dostarcza szczegółowe informacje teoretyczne, jak i praktyczne wskazówki dotyczące stosowana konkretnych substancji.
- Książka składa się z 3 części:
1. Profil mikroskładników odżywczych dostarcza informacji o biochemicznych i fizjologicznych funkcjach poszczególnych mikroskładników odżywczych, przyczynach oraz objawach ich niedoborów, wskazaniach do zastosowania oraz o zalecanym dawkowaniu. Ponadto znajdziemy tu przeciwskazania, możliwe skutki uboczne i interakcje z innymi mikroskładnikami odżywczymi czy lekami.
2. Mikroskładniki odżywcze w zapobieganiu i leczeniu. W tej części przedstawione zostały możliwości zastosowania mikroskładników odżywczych w określonych zaburzeniach czy jednostkach chorobowych. Po krótkim opisie klinicznym danej jednostki chorobowej zaprezentowane zostały zalecenia żywieniowe oraz wskazania dotyczące przyjmowania mikroskładników odżywczych.
3. Suplement zawiera (w formie tabel) wybrane, terapeutycznie istotne, oddziaływania między lekami a mikroskładnikami odżywczymi, ich zawartości w produktach żywieniowych oraz aktualnie zalecane wartości referencyjne dotyczące ich przyjmowania.

Recenzja
Prof. dr med. Gerhard Uhlenbruck:
Znam Uwego Gröbera od ponad 10 lat, uczęszczałem często na jego ciekawe wykłady. Zawsze robił na mnie ogromne wrażenie swoją logiczną i błyskotliwą, a także wnikliwą prezentacją przedstawionego zagadnienia. Mikroskładniki odżywcze w jego książce są przedstawione z wyeksponowaniem ich terapeutycznego działania, w co najmniej jednym z trzech głównych mechanizmów działania: (1) działaniu przeciwzapalnym; (2) stabilizacji układu immunologicznego i (3) ochronie tkanek przed różnymi formami stresu tkankowego. […]
Polecam również informacje umieszczone w tabelach i przedstawione w postaci schematów – w krótki i przystępny sposób dostarczają one wskazówek dotyczących przyjmowania różnych mikroskładników odżywczych oraz bardzo dokładnie opisują ich działanie. […]
Niniejsza książka jest jak witamina – małe i łatwo przyswajalne porcje wiedzy najlepszej jakości!
O autorze
- Uwe Gröber (ur. 1964 r.) studiował farmację we Frankfurcie nad Menem. Jest jednym z czołowych niemieckich ekspertów w dziedzinie mikrożywienia. Jego wieloletnie praktyczne doświadczenie, a także współpraca z lekarzami i klinikami różnych specjalności, przyczyniły się do zdobycia szerokiej wiedzy na temat zastosowania mikroskładników odżywczych w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób.
- Obszar jego wiedzy obejmuje szeroko pojętą medycynę żywieniową i jej rolę w leczeniu uzupełniającym terapię onkologiczną, w odżywianiu sportowców, w interakcjach między lekami a mikroskładnikami odżywczymi, jak również w utrzymaniu zdrowia i zapobieganiu chorobom.

- Jest autorem i współautorem wielu publikacji specjalistycznych oraz książek, a także współwydawcą niemieckiego „Zeitschrift für Orthomolekulare Medizin”. Poza pracą jako konsultant medyczny i naukowy, jest również założycielem i przewodniczącym Akademie für Mikronahrstoffmedizin, zaangażowanej w organizowanie kursów specjalizacyjnych i umożliwianie dalszego rozwoju zawodowego i naukowego farmaceutom, lekarzom oraz naukowcom interesującym się rolą pożywienia w życiu każdego człowieka. Autor jest także członkiem koła naukowego zajmującego się metodami komplementarnymi w onkologii (AKKOM) przy Niemieckim Stowarzyszeniu Walki z Rakiem (DKG).
