Oferta specjalna. Mito-Taurin Tauryna 500mg w cenie 55 zł. Sprawdź!

Spermidyna – najczęściej zadawane pytania (FAQS)

2020-10-28
Spermidyna – najczęściej zadawane pytania (FAQS)

1. Spermidyna – spożycie i suplementacja

Czym jest spermidyna?

  Spermidyna to poliamina, która jest naturalnie wytwarzana przez organizm i może być wchłaniana z pożywieniem. Bierze udział w tworzeniu sperminy z putrescyny i S-adenozylometioniny.

  Spermidyna występuje we wszystkich żywych organizmach i jest ściśle związana ze wzrostem komórek. Ilość spermidyny w organizmie rośnie wraz ze wzrostem tempa metabolizmu. Natomiast kiedy metabolizm zwalnia, produkcja spermidyny spada. Stężenie spermidyny produkowanej w organizmie maleje również wraz z wiekiem. Naturalne okoliczności powodujące wzrost poziomu spermidyny to wzrost i rozwój, ciąża, naprawa komórek mięśniowych po ciężkim wysiłku sportowym oraz regeneracja czerwonych krwinek po utracie krwi.

Dlaczego warto przyjmować suplement spermidyny, skoro składnik ten występuje w diecie?

  Stwierdzono, że dieta bogata w spermidynę ma pozytywny wpływ na długość życia i wiele aspektów zdrowia. Kapsułki SpermidineLIFE® są suplementem diety, co oznacza, że nie mogą zastąpić zdrowej i zbilansowanej diety, ale zapewniają dodatkową gwarantowaną podaż spermidyny.

  Aby dostarczyć odpowiednią ilość spermidyny nasza dieta musi zawierać duże ilości warzyw i owoców. Aby osiągnąć wymaganą dzienną ilość spermidyny, należałoby zjeść dziennie 2 300 g grochu lub 1 kg jabłek. To założenie nie uwzględnia różnic w stężeniu spermidyny w poszczególnych surowych produktach spożywczych. Suplementy diety, takie jak SpermidineLIFE® mogą pomóc zapewnić odpowiednią ilość spermidyny każdego dnia.

Jakie korzyści wynikają z suplementacji spermidyny, których nie zapewnia dieta?

  W produktach spożywczych ilość spermidyny może znacząco się różnić, nawet porównując ten sam rodzaj produktu. Przykładowo zawartość spermidyny w kiełkach pszenicy z dwóch różnych regionów czy upraw jest inna. Dlatego trudno oszacować dokładną jej ilość w pokarmie, nie posiadając precyzyjnych sposobów jej pomiaru. Przewagą suplementu jest dokładnie zmierzona i regulowana ilość spermidyny w każdej kapsułce preparatu SpermidineLIFE®. Przyjmowanie suplementu zapewnia codzienne dostarczenie określonej, potrzebnej ilość składnika. Dzięki temu nie ma potrzeby, aby każdego dnia dokładnie mierzyć zawartości spermidyny w diecie.

2. Pytania dotyczące składu preparatu oraz kapsułki

Co zawiera SpermidineLIFE®?

  Podstawowym składnikiem SpermidineLIFE® jest bogaty w spermidynę ekstrakt z kiełków pszenicy oraz cynk i tiamina (witamina B1). Natomiast czystość preparatu gwarantuje proces ekstrakcji przeprowadzanyz najwyższej jakości naturalnej pszenicy wolnej od GMO.

Skąd pochodzi spermidyna obecna w SpermidineLIFE®?

  Spermidyna pozyskiwana jest z kiełków pszenicy – rośliny o jednej z najwyższych zawartości naturalnej spermidyny. Kiełki używane do produkcji są dokładnie testowane pod kątem zawartości składnika aktywnego zarówno przed jak i po procesie ekstrakcji, aby upewnić się, że każda kapsułka zawiera odpowiednio wysoką ilość spermidyny i spełnia standardy jakości.

Czy w kapsułkach są dodatkowe składniki?

  Spermidyna w SpermidineLIFE® chroniona jest za pomocą specjalnej kapsułki, która zabezpiecza ekstrakt z kiełków pszenicy przed wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego, aby zachować odpowiednią konsystencję i trwałość produktu, kapsułki są tworzone z bezpiecznych składników powszechnie używanych do żywności, w tym hydroksypropylometylocelulozy, modyfikowanej skrobii spożywczej, szelaku, talku i gliceryny. Produkt składa się z czysto roślinnych, naturalnych składników, bez GMO, nie zawiera laktozy, dodatku cukru i sztucznych barwników.

Czy kapsułki SpermidineLIFE® są odpowiednie dla wegetarian?

  Tak, preparat SpermidineLIFE® może być stosowany przez osoby na diecie wegetariańskiej.

  Sama zawartość kapsułki jest odpowiednia, także dla wegan. Kapsułkę można otworzyć i wysypać np. do płynu lub jedzenia. Natomiast otoczka kapsułki zawiera glicerynę, która nie jest wegańska.

Jaka jest zawartość spermidyny w SpermidineLIFE® w mikromolach?

  Porcja 1,2 mg spermidyny odpowiada około 8,3 µmol.

Ile pszenicy potrzeba do wyprodukowania jednej kapsułki SpermidineLIFE®?

  Do wyprodukowania jednej kapsułki SpermidineLIFE® potrzeba około 1 kg pszenicy. Aby osiągnąć taką samą zawartość spermidyny zawartej w kapsułce SpermidineLIFE®, należałoby spożywać 2 kg pszenicy dziennie.

Ile spermidyny zawierają 2 kapsułki SpermidineLIFE®?

  Jedna dzienna porcja SpermidineLIFE®, czyli 2 kapsułki, zawiera około 1 mg spermidyny. Maksymalna ilość kapsułek, które można zażyć, to 8 kapsułek na dobę, zgodnie z zatwierdzeniem AGES / ESFA. Jednak, aby dobrać najlepszą i właściwą dla siebie porcję, warto skonsultować się z lekarzem.

Czy kapsułki SpermidineLIFE® zawierają kalorie (Kcal)?

  100 g SpermidineLIFE® ekstraktu z kiełków pszenicy zawiera 1600 kJ / 3880 kcal.

Czym różni się olej z kiełków pszenicy od ekstraktu?

  Preparat SpermidineLIFE® to specjalny ekstrakt z kiełków pszenicy, który znacznie różni się od innych produktów na rynku, ponieważ koncentruje się na wysokiej zawartości spermidyny. W przypadku oleju z kiełków pszenicy, duża ilość spermidyny jest zwykle tracona w procesie ekstrakcji oleju, a w większości przypadków produkt końcowy ma tylko minimalne stężenia spermidyny.

Z czego wykonana jest otoczka kapsułki i czy jest zatwierdzona przez FDA?

  Otoczki kapsułek SpermidineLIFE® są wykonane z hydroksypropylometylocelulozy, skrobi, szelaku, talku i gliceryny. Dzięki tym produktom kapsułka jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Z połączenia tych substancji powstaje bardzo cienka powłoka kapsułki. Ta powłoka chroni produkt przed wpływem wilgoci i światła słonecznego. Wszystkie te substancje powszechnie występujące w przemyśle spożywczym są nieszkodliwe i bezpieczne.

3. Pytania dotyczące bezpieczeństwa stosowania produktu

Czy spermidyna jest bezpieczna do spożycia?

  Tak. Badania dowodzą, że dieta bogata w spermidynę może nawet przyczynić się do wydłużenia życia. Wiele spożywanych przez nas codziennie pokarmów, naturalnie zawiera spermidynę. Niektóre pokarmy zawierają jej więcej niż inne. Stosowanie jej dodatkowych źródeł np. w postaci suplementacji, również jest bezpieczne i nie wywołuje efektów ubocznych.

Czy kapsułki SpermidineLIFE® są wegetariańskie?

  Tak, preparat SpermidineLIFE® może być stosowany przez osoby na diecie wegetariańskiej.

  Sama zawartość kapsułki jest odpowiednia dla wegan. Kapsułkę można otworzyć i wysypać np. do płynu lub jedzenia. Natomiast otoczka kapsułki zawiera glicerynę, która nie jest wegańska.

Czy mogę przyjmować SpermidineLIFE®, jeśli nie toleruję laktozy?

  Tak, preparat SpermidineLIFE® nie zawiera laktozy.

Czy SpermidineLIFE® zawiera alergeny?

  SpermidineLIFE® zawiera zboże zawierające gluten (pszenicę). Oznacza to, że osoby z nietolerancją glutenu nie będą mogły zażywać produktu. Obecnie trwają badania nad bezglutenową wersją produktu. Jeśli nie jesteś pewien, czy możesz bezpiecznie stosować produkt, skonsultuj się z lekarzem.

Czy SpermidineLIFE® zawiera gluten?

  Do produkcji użyte zostały kiełki pszenicy, co oznacza, że produkt SpermidineLIFE® zawiera gluten i nie jest odpowiedni dla osób z nietolerancją glutenu. Ilość glutenu w SpermidineLIFE® została kilkakrotnie zmierzona przez zewnętrzny instytut analityczny. Zawartość glutenu w dziennej porcji (2 kapsułki) SpermidineLIFE® zawiera około 1,36 mg glutenu.

Czy produkt zawiera lektyny?

  Ponieważ kapsułki SpermidineLIFE® są wytwarzane z kiełków pszenicy, zawierają lektyny.

4. Proces produkcji SpermidineLIFE®

Co wyróżnia proces produkcji SpermidineLIFE®?

  Unikalna i opatentowana metoda ekstrakcji została opracowana w kilkuletnich badaniach we współpracy z znanym naukowcem prof. Frankiem Madeo z Uniwersytetu w Graz i kilkoma innymi międzynarodowymi partnerami badawczymi. Proces ekstrakcji, w połączeniu z pozyskiwaniem tylko najwyższej jakości składników, zapewnia najlepszy naturalny suplement bogaty w spermidynę obecnie dostępny na rynku. Spermidyna ekstrahowana jest wyłącznie z naturalnej pszenicy, bez GMO. Proces produkcji nadzorowany jest przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów i zachowuje najwyższe standardy jakości i higieny. Dzięki temu preparat osiąga najwyższą możliwą jakość.

W jaki sposób otrzymywany jest ekstrakt spermidyny?

  Opatentowany proces ekstrakcji spermidyny odbywa się w najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym w Graz w Austrii. Do ekstrakcji stosowana jest czysta woda, bez zbędnych, dodatkowych substancji. Następnie stosowany jest bezpieczny proces suszenia próżniowego i liofilizacji bez dodatków chemicznych.

Skąd pochodzą kiełki pszenicy?

  Kiełki pszenicy używane do ekstrakcji pozyskiwane są wyłącznie z wybranych krajów i regionów Europy Środkowej - Austrii, Szwajcarii, południowych Niemiec i północnych Włoch. Ponieważ zawartość spermidyny może się zmieniać w zależności od uprawy i warunków wzrostu, dlatego kiełki pszenicy dostarczane są od kilku dostawców, aby można było pozyskiwać spermidynę z najlepszych źródeł. Z tego powodu kiełki pszenicy są konsekwentnie testowane pod kątem jakości, czystości i zawartości spermidyny. W Longevity Labs + przeprowadzane są zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne testy wszystkich partii kiełków pszenicy, które docierają na miejsce, a także każdego produktu opuszczającego zakład produkcyjny.

Co gwarantuje stałą i wysoką zawartość spermidyny?

  Dzięki opatentowanej metodzie podczas ekstrakcji zachowana zostaje naturalna, wysoka zawartość spermidyny, zapewniając najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność. Ekstrakt powstaje w jednym z trzech światowych instytutów, które jako jedyne mają możliwość pomiaru zawartości spermidyny w żywności i suplementach.

Bezpieczeństwo składników

  Podczas wytwarzania ekstraktu spermidyny nie są stosowane żadne agresywne rozpuszczalniki, substancje chemiczne, a składniki są wolne od GMO. We współpracy z uniwersytetem w Graz, SpermidineLIFE® przetestowany został pod kątem bezpieczeństwa i tolerancji do spożycia przez ludzi w kilkuletnich badaniach.

5. Aspekty zdrowotne podczas stosowania spermidyny

Czym jest autofagia? Jaki ma związek ze spermidyną?

  Autofagia to proces, w którym komórki organizmu rozkładają uszkodzone lub zużyte składniki, a następnie zamieniają je na energię. Nadmierne ilości uszkodzonych składników komórek mogą prowadzić do chorób. Ich usuwanie wspomaga metabolizm komórkowy, utrzymując ją dłużej w zdrowiu. Autofagię w komórce można stymulować przez post, ćwiczenia i przyjmowanie substancji, takich jak spermidyna. Dlatego preparat SpermidineLIFE® skutecznie łączy się z okresowym postem lub może naśladować jego działanie.

Jak można zmierzyć autofagię lub jej wzrost?

  Autofagię można zmierzyć obserwując zmiany struktur związanych z autofagią, albo poprzez ocenę zależnej od autofagii degradacji białek i organelli. Pomiar i określenie tych zmian jest skomplikowane nawet w hodowanych komórkach i organizmach modelowych, dlatego obecnie nie wykonuje się go u ludzi.

Czy przyjmowanie kapsułek SpermidineLIFE® powoduje zatrzymanie własnej produkcji spermidyny?

  Nie, przyjmowanie SpermidineLIFE® nie zatrzymuje naturalnej produkcji spermidyny przez organizm.

Czy przyjmowanie suplementów spermidyny może zmniejszyć ryzyko zachorowania na określone choroby?

  Badania wskazują na korzystny wpływ spermidyny na organizm. Jednak producent nie zapewnia żadnych gwarancji zdrowotnych wynikających ze stosowania produktu. Z uwagi na przepisy prawne i dużą różnorodność każdego organizmu, nie można określić konkretnych korzyści zdrowotnych. Zalecamy konsultację z lekarzem, w celu wyjaśnienia jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania spermidyny.

Czy spermidyna może być stosowana u osób zdrowych powyżej 65 roku życia?

  Produkt SpermidineLIFE® nie ma określonych ograniczeń wiekowych. Jednak przed stosowaniem warto skonsultować się z lekarzem.

Czy SpermidineLIFE® może być stosowany u pacjentów z celiakią?

  Produkt ten nie jest przeznaczony dla osób z celiakią. Każda żywność, która nie przekracza zawartości glutenu 20 mg / kg, jest uważana za bezglutenową. Żywność o zawartości glutenu między 20 mg / kg - 100 mg / kg jest uważana za bardzo niską zawartość glutenu. Kapsułki SpermidineLIFE® zawierają około 1100 mg / kg glutenu.

Czy osoby chorujące na cukrzycę mogą przyjmować SpermidineLIFE®?

  Zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed wprowadzeniem zmian w diecie lub przyjęciem nowego suplementu diety. Jednak wczesne badania pokazują, że spermidyna i SpermidineLIFE® może przynieść korzyści wielu diabetykom.

Czy spermidyna może pomagać uregulować poziom lipoprotein?

  Autofagia aktywowana m.in. spermidyną może zapobiegać gromadzeniu się lipidów i obumarłych komórek w blaszkach miażdżycowych. Dlatego spermidyna można przyczyniać się do ochrony układu sercowo-naczyniowego (Global Journal of Health Science; Vol. 4, No. 6; 2012)[1].

Czy spermidyna może być stosowana w chorobach obwodowego układu nerwowego lub wynikającym z nich osłabieniu mięśni?

  Stwardnienie rozsiane (SM) jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, charakteryzującą się stanem zapalnym prowadzącym do demielinizacji tkanki, a później do dysfunkcji neurologicznej. Badania wykazały, że spermidyna może prowadzić do złagodzenia objawów u osób ze stwardnieniem rozsianym. Czyni to poprzez regulację migracji komórek CD4 + i makrofagów do ośrodkowego układu nerwowego. Podawanie spermidyny może pomóc złagodzić postęp choroby poprzez hamowanie prozapalnej aktywności makrofagów.

  Osłabienie mięśni, często następuje w wyniku starzenia się. Można temu częściowo zapobiec poprzez regularne ćwiczenia. Natomiast ćwiczenia połączone ze spermidyną wykazują bardziej efektywną poprawę. Kiedy spermidyna jest przyjmowana w połączeniu z ćwiczeniami, nasila proces autofagii. Zalecamy konsultację z lekarzem przed zastosowaniem suplementacji lub zmianą diety zwłaszcza w stanach chorobowych.

Czy spermidyna może poprawić wyniki sportowe?

  Spermidyna może wspierać regenerację mięśni poprzez aktywację autofagii (https://doi.org/10.18632/oncotarget.15728)[2]. W ten sposób pomaga sportowcom szybciej wrócić do pełnej wydolności i treningu. Produkt SpermidineLIFE® nie zawiera środków dopingujących i może być stosowany przez sportowców.

Czy SpermidineLIFE® może pomóc we wzroście włosów?

  Badania wykazały, że szampony zawierające spermidynę mogą pomóc stymulować wzrost włosów (https://doi.org/10.1371/journal.pone.0022564)[3]. Również klienci stosujący SpermidineLIFE® wskazują na ten efekt.

Czy spermidyna może poprawiać funkcje kognitywne w demencji?

  Badania wskazują na pozytywny efekt stosowaniu spermidyny na pamięć u osób starszych narażonych na demencję - randomizowane badanie kontrolowane: (Volume 109, December 2018, Pages 181-188)[4]. Jednak potrzeba dalszych badań w celu określania szczegółowego zastosowania tej substancji. Z powodu wielu różnic osobniczych każdego organizmu, producent nie gwarantuje takiego działania u każdej osoby stosującej produkt.

Czy można zmierzyć poziom spermidyny we krwi?

  Możliwe jest zmierzenie poziomu spermidyny we krwi, jednak proces ten może być kosztowny i wymaga sprzętu, którego zwykle nie ma w zwykłych laboratoriach badawczych. To sprawia, że proces ten nie jest szeroko dostępny dla organizacji pozanaukowych. Pomiar zawartości spermidyny w organach jest znacznie łatwiejszy i tańszy, ale wymaga biopsji.

Czy przyjmowanie SpermidineLIFE® jest bezpieczne w ciąży?

  Podobnie jak większość innych suplementów diety, SpermidineLIFE® nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży, matek karmiących ani dzieci. Mamy nadzieję, że w przyszłości zostaną przeprowadzone kompleksowe badania, które pomogą nam zapewnić bezpieczeństwo produktu również w tej grupie.

6. Pytania dotyczące przyjmowania i spożycia SpermidineLIFE®

Jaki jest optymalny czas na przyjmowanie SpermidineLIFE®?

  Zalecane jest przyjmowanie dwóch kapsułek raz dziennie podczas posiłku. Pora dnia nie jest tak ważna, o ile pozostaje ona stała. Dzięki temu zmniejszamy prawdopodobieństwo pominięcia całej dobowej porcji. Przyjmowanie kapsułek oddzielnie podczas dwóch różnych posiłków też jest możliwe.

  W przypadku, gdy zapomnimy zażyć preparat można go przyjąć następnego dnia jako uzupełnienie „normalnej dziennej porcji” bez żadnych problemów - nie ma ryzyka przedawkowania o ile dzienna dawka nie przekracza 8 kapsułek (co jest wartością bezwzględną najwyższa zatwierdzoną przez EFSA).

Jak długo należy przyjmować SpermidineLIFE®?

  Nie ma określonego limitu czasu stosowania spermidyny. Tak długo, jak będziesz przyjmować suplement, będziesz zwiększał poziom spermidyny i związane z nią korzyści.

Czy SpermidineLIFE® można również stosować bez otoczki kapsułki (w przypadku problemów z połykaniem)?

  Tak, kapsułkę można otworzyć, a jej zawartość rozpuścić w wodzie lub w posiłku.

Ile mg spermidyny zawiera jedna kapsułka SpermidineLIFE®?

  Jedna kapsułka SpermidineLIFE® zawiera 0,5 mg spermidyny. Zalecana dzienna porcja to dwie kapsułki, czyli 1 mg spermidyny.

Czy przyjmowanie kapsułek SpermidineLIFE® po upływie terminu ważności jest bezpieczne?

  Dokładna analiza laboratoryjna wykazała, że nawet po upływie terminu ważności można przyjmować SpermidineLIFE®. Nasze badania dowodzą również, że poziom spermidyny pozostaje taki sam nawet po upływie terminu przydatności. Jednak nie jest to zalecane. W takim wypadku, nie możemy zagwarantować trwałości preparatu. Użytkownicy przyjmujący kapsułki po upływie terminu ważności robią to na własne ryzyko.

Czy występują skutki uboczne, po przyjęciu więcej niż 2 kapsułek SpermidineLIFE® dziennie?

  Zatwierdzona przez AGES / ESFA, maksymalna porcja spermidyny to 8 kapsułek dziennie (choć nie jest to zalecane). Zatem porcje, które mieszczą się w zakresie od 2 do 8 kapsułek, można uznać za nieszkodliwe. Longevity Labs + pracuje nad produktem o wyższej porcji spermidyny, który pokryje większe zapotrzebowanie organizmu na tę substancję. Jeśli po przyjęciu wysokiej porcji preparatu SpermidineLIFE® odczuwalne będą negatywne skutki uboczne, należy skonsultowć się z lekarzem.

Czy odczuwalne są negatywne skutki po zaprzestaniu stosowania produktu?

  Spożycie produktu zwiększa naturalną produkcję spermidyny w organizmie, co oznacza, że jeśli zdecydujesz się zaprzestać przyjmowania preparatu, naturalna produkcja spermidyny w organizmie powróci do poprzedniego poziomu.

Czy można umieścić kapsułki SpermidineLIFE® w innym opakowaniu?

  Kapsułki SpermidineLIFE® można umieścić w innym opakowaniu, pod warunkiem przestrzegania trzech podstawowych zasad przechowywania:

 • Pojemnik jest szczelnie zamknięty
 • Pojemnik musi zapewniać suche przechowywanie, chroniąc kapsułki przed ciepłem i światłem
 • Po pierwszym otwarciu szklanej butelki, kapsułki SpermidineLIFE® najlepiej spożyć w ciągu 2 miesięcy.

Jaki jest okres przydatności do spożycia SpermidineLIFE®?

  Maksymalny okres przydatności do spożycia SpermidineLIFE® wynosi 12 miesięcy od otwarcia opakowania. Produkt należy przechowywać w suchym miejscu, chronionym przed wpływem temperatury i światła. Otoczka kapsułki została tak zaprojektowana, aby chronić zawartość kapsułki przed czynnikami zewnętrznymi, ale nie oznacza to, że nie należy zachowywać optymalnych warunków jej przechowywania. Prawidłowo przechowywany produkt może być bezpieczny do spożycia nawet po upływie minimalnego terminu przydatności do spożycia.

7. Pytania dotyczące produktu

Czym SpermidineLIFE® różni się od innych podobnych produktów na rynku?

  Kapsułki SpermidineLIFE® różnią się od podobnych produktów na rynku wysoką zawartością spermidyny. Specjalny proces ekstrakcji spermidyny był opracowywany przez wiele lat przez naukowców z Uniwersytetu w Graz. Ten proces ekstrakcji umożliwia osiągnięcie wysokiego stężenia spermidyny. W innych produktach spermidyna jest zwykle tracona podczas normalnego procesu ekstrakcji. Spermidyna nie jest stabilna podczas ekstrakcji, więc takie dokładne stężenia jak w SpermidineLIFE® są bardzo rzadkie. Każda partia mierzona jest przed i po ekstrakcji pod kątem zawartości spermidyny. Oznacza to dokładną zawartości spermidyny w każdej kapsułce.

  Ponadto, składniki SpermidineLIFE® są wykonane w 100% z naturalnych produktów. Bez użycia dodatkowych składników. Ekstrakt wytwarzany jest w jednym miejscu w Longevity labs +, dzięki czemu możliwa jest ścisła kontrola całego procesu produkcji.

Dlaczego SpermidineLIFE® jest droższe od podobnych preparatów?

  SpermidineLIFE® jest wykonane ze specjalnego ekstraktu z kiełków pszenicy, a nie z oleju z kiełków pszenicy. Wiele tańszych produktów pochodzi z oleju z kiełków pszenicy, który zawiera znacznie mniej spermidyny. Specjalny proces ekstrakcji był rozwijany przez wiele lat przez naukowców z Uniwersytetu w Graz przy ścisłej współpracy z ekspertami w tej dziedzinie.

 

Źródła:

 1. http://www.ccsenet.org/journal/index.php/gjhs/article/view/21003
 2. https://doi.org/10.18632/oncotarget.15728
 3. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0022564
 4. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0010945218303137?via%3Dihub
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 1541 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-12-07
szybko ,sprawnie,bez problemów
2020-12-07
Bar
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel