17-19.05.2024 r. Dzień Mamy w Mito-Pharma! -10% na wybrany asortyment + próbka produktu Pure Story!_ Regulamin

Spermidyna – najczęściej zadawane pytania (FAQS)

2021-12-23
Spermidyna – najczęściej zadawane pytania (FAQS)

1. Spermidyna – spożycie i suplementacja

Czym jest spermidyna?

  Spermidyna to poliamina, która jest naturalnie wytwarzana przez organizm i może być wchłaniana z pożywieniem. Bierze udział w tworzeniu sperminy z putrescyny i S-adenozylometioniny.

  Spermidyna występuje we wszystkich żywych organizmach. Jej ilość w organizmie rośnie wraz ze wzrostem tempa metabolizmu. Natomiast kiedy metabolizm zwalnia, produkcja spermidyny spada. Stężenie spermidyny produkowanej w organizmie maleje również wraz z wiekiem. Naturalne okoliczności powodujące wzrost poziomu spermidyny to rozwój, ciąża, naprawa komórek mięśniowych po ciężkim wysiłku sportowym oraz regeneracja czerwonych krwinek po utracie krwi.

Dlaczego warto przyjmować suplement spermidyny, skoro składnik ten występuje w diecie?

  Stwierdzono, że dieta bogata w spermidynę może mieć pozytywny wpływ wiele aspektów zdrowia. Kapsułki MitoSpermidin® są suplementem diety, co oznacza, że nie mogą zastąpić zdrowej i zbilansowanej diety, ale zapewniają dodatkową gwarantowaną podaż spermidyny.

  Aby dostarczyć odpowiednią ilość spermidyny nasza dieta musi zawierać duże ilości warzyw i owoców. Aby osiągnąć wymaganą dzienną ilość spermidyny, należałoby zjeść dziennie 2 300 g grochu lub 1 kg jabłek. To założenie nie uwzględnia różnic w stężeniu spermidyny w poszczególnych surowych produktach spożywczych. Suplementy diety, takie jak MitoSpermidin®, mogą pomóc zapewnić odpowiednią ilość spermidyny każdego dnia.

Jakie korzyści wynikają z suplementacji spermidyny, których nie zapewnia dieta?

  W produktach spożywczych ilość spermidyny może znacząco się różnić, nawet porównując ten sam rodzaj produktu. Trudno oszacować dokładną jej ilość w pokarmie, nie posiadając precyzyjnych sposobów jej pomiaru. Przewagą suplementu jest dokładnie zmierzona i regulowana ilość spermidyny w każdej kapsułce MitoSpermidin®. Przyjmowanie suplementu zapewnia codzienne dostarczenie określonej, potrzebnej ilość składnika. Dzięki temu nie ma potrzeby, aby każdego dnia dokładnie mierzyć zawartość spermidyny w diecie.

2. Pytania dotyczące składu preparatu oraz kapsułki

Co zawiera MitoSpermidin®?

  MitoSpermidin® zawiera bogatą w spermidynę mikroalgę spirulina platensis z dodatkiem cynku i witaminy D. Preparat dostarcza 0,3 mg spermidyny, 25 µg (1000 I.U.) witaminy D oraz 5 mg cynku w jednej kapsułce.

Skąd pochodzi spermidyna obecna w MitoSpermidin®?

  Spermidyna obecna w MitoSpermidin® pozyskiwana jest z mikroalgi spirulina platensis.

Czym jest spirulina?

  Spirulina platensis (zwana także Arthrospira platensis) jest pływającą, spiralnie ukształtowaną mikroalgą o wielkości do 0,5 mm, występującą w wodach śródlądowych o wysokiej zawartości soli i zasadowej wartości pH. Należy do klasy cyjanobakterii i jest jednym z najstarszych organizmów żywych na Ziemi. Już Aztekowie używali spiruliny jako źródła pożywienia. Dziś, uznawana za superfood, jest wykorzystywana między innymi w kosmonautyce jako pokarm dla astronautów.

  Spirulina nie posiada ścian komórkowych zawierających celulozę i dlatego jest lekkostrawna. Jest bogata w białko (do 60 %) i zawiera wiele witamin i mikroelementów, takich jak witamina A, różne witaminy z grupy B, witamina E, żelazo, potas, selen i magnez, a także wszystkie niezbędne aminokwasy.

  Spirulina, zawarta w preparacie MitoSpermidin®, jest pozyskiwana z jezior sodowych, a nie z mórz, dzięki czemu ma niską zawartość jodu, a zatem jest dobrze tolerowana przez osoby z nietolerancją pokarmową jodu.

Czy w kapsułkach MitoSpermidin® są dodatkowe składniki?

  Kapsułki są tworzone z bezpiecznych składników powszechnie używanych do żywności. Substancje dodatkowe to: roślinne kapsułki z hydroksypropylometylocelulozy, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu. Zawiera również maltodekstrynę.

  Preparat nie zawiera białek, laktozy, soi, drożdży, żelatyny, substancji zapachowych, barwników i substancji konserwujących. Preparat jest produktem bezglutenowym.

Czy kapsułki MitoSpermidin® są odpowiednie dla wegetarian?

  Tak, preparat MitoSpermidin® może być stosowany przez osoby na diecie wegetariańskiej. Preparat jest również odpowiedni dla wegan.

Ile spermidyny zawierają 2 kapsułki MitoSpermidin®?

  Jedna dzienna porcja MitoSpermidin®, czyli 2 kapsułki, zawiera 0,6 mg spermidyny.

3. Pytania dotyczące bezpieczeństwa stosowania produktu

Czy spermidyna jest bezpieczna do spożycia?

  Tak. Badania dowodzą, że dieta bogata w spermidynę może być korzystna. Wiele spożywanych przez nas codziennie pokarmów, naturalnie zawiera spermidynę. Niektóre pokarmy zawierają jej więcej niż inne. Stosowanie jej dodatkowych źródeł np. w postaci suplementacji, również jest bezpieczne i nie wywołuje efektów ubocznych.

Czy mogę przyjmować MitoSpermidin®, jeśli nie toleruję laktozy?

  Tak, preparat MitoSpermidin® nie zawiera laktozy.

Czy MitoSpermidin® zawiera alergeny?

  W przeciwieństwie do spermidyny pozyskiwanej z kiełków pszenicy, preparat MitoSpermidin® pozbawiony jest alergenów. Jest także produktem bezglutenowym.

4. Aspekty zdrowotne podczas stosowania spermidyny

Czym jest autofagia? Jaki ma związek ze spermidyną?

  Autofagia to proces, w którym komórki organizmu rozkładają uszkodzone lub zużyte składniki, a następnie zamieniają je na energię. Nadmierne ilości uszkodzonych składników komórek mogą prowadzić do chorób. Ich usuwanie wspomaga metabolizm komórkowy, utrzymując je dłużej w zdrowiu. Autofagię w komórce można stymulować przez post, ćwiczenia i spożywanie produktów, takich jak kiełki pszenicy czy mikroalgi. Dlatego preparat MitoSpermidin® skutecznie łączy się z okresowym postem lub może naśladować jego działanie.

Jak można zmierzyć autofagię lub jej wzrost?

  Autofagię można zmierzyć obserwując zmiany struktur związanych z autofagią albo poprzez ocenę zależnej od autofagii degradacji białek i organelli. Pomiar i określenie tych zmian jest skomplikowane nawet w hodowanych komórkach i organizmach modelowych, dlatego obecnie nie wykonuje się go u ludzi.

Czy przyjmowanie kapsułek MitoSpermidin® powoduje zatrzymanie własnej produkcji spermidyny?

  Nie, przyjmowanie MitoSpermidin® nie zatrzymuje naturalnej produkcji spermidyny przez organizm.

Czy przyjmowanie suplementów spermidyny może zmniejszyć ryzyko zachorowania na określone choroby?

  Zalecamy konsultację z lekarzem, w celu wyjaśnienia jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania spermidyny.

Czy spermidyna może być stosowana u osób zdrowych powyżej 65 roku życia?

  Produkt MitoSpermidin® nie ma określonych ograniczeń wiekowych. Jednak przed zastosowaniem warto skonsultować się z lekarzem.

Czy MitoSpermidin® może być stosowany u pacjentów z celiakią?

  W przeciwieństwie do spermidyny pozyskiwanej z kiełków pszenicy, preparat MitoSpermidin® jest produktem bezglutenowym.

Czy osoby chorujące na cukrzycę mogą przyjmować MitoSpermidin®?

  Zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed wprowadzeniem zmian w diecie lub przyjęciem nowego suplementu diety. Wczesne badania pokazują, że spermidyna może przynieść korzyści diabetykom.

Czy można zmierzyć poziom spermidyny we krwi?

  Możliwe jest zmierzenie poziomu spermidyny we krwi, jednak proces ten może być kosztowny i wymaga sprzętu, którego zwykle nie ma w zwykłych laboratoriach badawczych. To sprawia, że proces ten nie jest szeroko dostępny dla organizacji pozanaukowych. Pomiar zawartości spermidyny w organach jest znacznie łatwiejszy i tańszy, ale wymaga biopsji.

Czy przyjmowanie MitoSpermidin® jest bezpieczne w ciąży?

  Nie zaleca się przyjmowania spermidyny w czasie ciąży. W tym czasie organizm kobiety sam produkuje dużo spermidyny.

5. Pytania dotyczące przyjmowania i spożycia MitoSpermidin®

Jaki jest optymalny czas na przyjmowanie MitoSpermidin®?

  Zalecane jest przyjmowanie dwóch kapsułek raz dziennie podczas posiłku. Pora dnia nie jest tak ważna, o ile pozostaje ona stała. Dzięki temu zmniejszamy prawdopodobieństwo pominięcia całej dobowej porcji.

Jak długo należy przyjmować MitoSpermidin®?

  Nie ma określonego limitu czasu stosowania spermidyny. Tak długo, jak będziesz przyjmować suplement, będziesz zwiększał poziom spermidyny w organizmie.

Czy MitoSpermidin® można również stosować bez otoczki kapsułki (w przypadku problemów z połykaniem)?

  Tak, kapsułkę można otworzyć, a jej zawartość rozpuścić w wodzie lub w jogurcie.

Ile mg spermidyny zawiera jedna kapsułka MitoSpermidin®?

  Jedna kapsułka MitoSpermidin® zawiera 0,3 mg spermidyny. Zalecana dzienna porcja to dwie kapsułki, czyli 0,6 mg spermidyny.

Czy odczuwalne są negatywne skutki po zaprzestaniu stosowania produktu?

  Spożycie produktu zwiększa naturalną produkcję spermidyny w organizmie, co oznacza, że jeśli zdecydujesz się zaprzestać przyjmowania preparatu, naturalna produkcja spermidyny w organizmie powróci do poprzedniego poziomu.

Czy można umieścić kapsułki MitoSpermidin® w innym opakowaniu?

  Kapsułki MitoSpermidin® można umieścić w innym opakowaniu, pod warunkiem przestrzegania podstawowych zasad przechowywania:

 • Pojemnik jest szczelnie zamknięty.
 • Pojemnik musi zapewniać suche przechowywanie, chroniąc kapsułki przed ciepłem i światłem.

Jaki jest okres przydatności do spożycia MitoSpermidin®?

  Maksymalny okres przydatności do spożycia MitoSpermidin® wynosi 2,5 roku od daty produkcji. Data przydatności do spożycia wskazana jest na opakowaniu. Produkt należy przechowywać w suchym miejscu, chronionym przed wpływem temperatury i światła. Otoczka kapsułki została tak zaprojektowana, aby chronić zawartość kapsułki przed czynnikami zewnętrznymi, ale nie oznacza to, że nie należy zachowywać optymalnych warunków jej przechowywania.

6. Pytania dotyczące produktu

Czym MitoSpermidin® różni się od innych podobnych produktów na rynku?

  MitoSpermidin® zawiera pierwszą na rynku spermidynę, pozyskaną z mikroalgi spirulina platensis. Mikroalgi spiruliny to znane superfood, które łatwo ulegają rozkładowi w jelitach. Sprawia to, że jej składniki są optymalnie absorbowane przez organizm. W przeciwieństwie do spermidyny pozyskiwanej z kiełków pszenicy, spermidyna w MitoSpermidin® pozbawiona alergenów, a preparat jest produktem bezlutenowym. Ponadto spirulina jest pozyskiwana z jezior sodowych, a nie z mórz, dzięki czemu ma niską zawartość jodu, a zatem jest dobrze tolerowana przez osoby z nietolerancją pokarmową jodu.

  MitoSpermidin® został wyprodukowany przez laboratorium dr Franza Enzmanna, MSE Pharmazeutika, co gwarantuje jego najwyższą jakość oraz czystość zawartych w nim substancji. Produkcja odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów jakości GMP (zasada dobrej praktyki produkcyjnej). GMP gwarantuje ścisłą kontrolę od momentu zaopatrzenia w surowce, poprzez produkcję, pakowanie, aż do składowania i dystrybucji preparatu. Dzięki temu eliminowane są wszelkie zagrożenia dotyczące zanieczyszczenia preparatu obcymi substancjami chemicznymi, czy też szkodliwą mikroflorą.

 

Powyższa treść ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest ona poradą medyczną. Powyższe treści nie mogą być traktowane jako profesjonalna porada medyczna. Celem uzyskania porady medycznej - udaj się do lekarza.

 

Źródła:

 1. http://www.ccsenet.org/journal/index.php/gjhs/article/view/21003
 2. https://doi.org/10.18632/oncotarget.15728
 3. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0022564
 4. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0010945218303137?via%3Dihub
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2953 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Szybka i doskonałą obsługa i dostawa.
2024-04-23
Bardzo szybka i starannie zapakowana przesyłka. Dobry kontakt. Polecam!
pixel