17-19.05.2024 r. Dzień Mamy w Mito-Pharma! -10% na wybrany asortyment + próbka produktu Pure Story!_ Regulamin

Firmy

MSE dr Enzmann

MSE Pharmazeutika od niemal trzydziestu lat zajmuje się badaniami nad funkcjonowaniem oraz znaczeniem mitochondriów, które są głównym przedmiotem zainteresowania medycyny mitochondrialnej. Firma MSE skupia się na opracowywaniu najwyższej jakości suplementów diety określanych jako Mitoceutyki®, czyli substancje czynne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mitochondriów.

Misją firmy MSE jest podnoszenie jakości życia oraz zwiększanie witalności jej klientów – każdego dnia.

Najwyższa jakość

Firma MSE przykłada ogromną wagę do zagwarantowania najwyższej jakości swoich produktów, dlatego oferuje wyłącznie preparaty o wysokim stopniu czystości, które zawierają jedynie naturalne substancje endogenne, przy minimalnym zastosowaniu substancji pomocniczych. Mitoceutyki® powstają w laboratorium dr. Franza Enzmanna, w oparciu o najnowocześniejsze osiągnięcia naukowe i technologiczne.

Technologia i produkcja

Substancje używane w preparatach występują w formach aktywnych biologicznie, które są łatwo przyswajalne i dobrze wykorzystywane przez organizm. Wykazują wysoką skuteczność działania. Nie wymagają dodatkowych przekształceń czy kofaktorów w postaci innych substancji.

Należą do nich metylowane formy witamin m.in. metylokobalamina B12, czy kwas metylotetrahydrofoliowy. Ponadto odpowiednia galenika preparatów pozwala na optymalne wykorzystanie substancji. Przykładem jest formuła stopniowego uwalniania witaminy C na matrix z celulozy, czy zastosowanie nanotechnologii w produkcji płynnego koenzymu Q10.

Kolejnym rozwiązaniem wyróżniającym firmę MSE jest optymalne dobranie składników w preparatach złożonych, dzięki czemu substancje wspierają swoje działanie (synergia składników). Przykładem jest użycie mikroalgi – Spiruliny Platensis która znacznie podnosi biodostępność minerałów i pierwiastków takich jak selen czy cynk.

Zastosowanie odpowiednio wysokiej dawki jest kluczem dla skutecznego dotarcia substancji do komórek i mitochondriów.

Produkty MSE to bezpieczeństwo stosowania

Wszystkie preparaty firmy MSE produkowane są w oparciu o 50 lat badań i praktyki, dr. Franza Enzmanna z zachowaniem najwyższych standardów jakości GMP (zasada dobrej praktyki produkcyjnej). Standard GMP gwarantuje precyzyjną kontrolę od momentu wyboru w surowców, poprzez produkcję, pakowanie, aż do składowania i dystrybucji preparatu. Dzięki temu eliminowane są wszelkie zagrożenia dotyczące zanieczyszczenia preparatu obcymi substancjami chemicznymi, czy też szkodliwą mikroflorą.

Katalog produktów MSE – najlepiej wyselekcjonowane substancje dla mitochondriów

Produkty z oferty MSE powstały w dostarczenie i uzupełnienia komórkom organizmu wszystkich niezbędnych mikroelementów to pracy i sprawnego działania.

W oparciu o sześć filarów koncepcji Mitomed:

  • Utrzymanie integralności oraz płynności błon komórkowych
  • Wspieranie procesu produkcji energii oraz zaopatrzenia komórek w cząsteczki ATP
  • Wsparcie enzymatycznych kompleksów antyoksydacyjnych
  • Zaopatrzenie organizmu w antyoksydacyjne mikroskładniki odżywcze
  • Dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników mineralnych oraz pierwiastków śladowych
  • Badania o wiarygodnej wartości diagnostycznej

GALACTOPHARM Dr. Sanders GmbH & Co.

Niemiecka firma Galactopharm od ponad 95 lat prowadzi badania i opracowuje produkty na bazie skoncentrowanej kwaśnej serwatki o wysokiej zawartości prawoskrętnego kwasu mlekowego. Produkty firmy Galactopharm powstają w oparciu o wiedzę z badań naukowych, a także lata doświadczenia i obserwacji stosowania.

Firma przez dziesięciolecia bada nowe sposoby aplikacji i zastosowania serwatki w ścisłej współpracy z lekarzami, lekarzami medycyny naturalnej i pacjentami. Nieustanna praca nad udoskonalaniem i optymalizacją produktów pozwoliła na stworzenie szerokiej gamy wysokiej jakości preparatów.

Tradycyjna produkcja

Kuracje z zastosowaniem serwatki były szeroko rozpowszechnione na początku XX wieku. Opierając się na długiej tradycji stosowania oraz nowoczesnej wiedzy i technologii, założyciel firmy Heinrich Niermann opracował opatentowany przez siebie proces wzmacniania pozytywnych właściwości kwaśnej serwatki oraz jej wysokiej koncentracji.

Po sześciomiesięcznym procesie dojrzewania powstają koncentraty serwatki o wysokiej zawartości kwasu mlekowego, które mogą zawierać do 20% kwasu L (+) mlekowego i dlatego nazywane są koncentratami kwaśnej serwatki.

Uzyskane w ten sposób koncentraty charakteryzują się wysoką zawartością wartościowych składników, które stają się łatwo przyswajalne i dobrze tolerowane.

Surowce

Kwaśna serwatka to termin używany do opisania serwatki wytwarzanej podczas produkcji sera w wyniku fermentacji przy użyciu bakterii kwasu mlekowego. Różni się jakościowo od słodkiej serwatki wytwarzanej przez podpuszczkę, która nie zawiera kwasu mlekowego. Ponadto cechuje ją mocny brązowy kolor, znacznie podwyższona zawartość naturalnych minerałów. Dlatego kwaśna serwatka jest szczególnie cenna i stała się podstawą opatentowanej produkcji specjalnych koncentratów Galactopharm w postaci płynnej lub sproszkowanej.

Jakość i produkcja

Podczas produkcji używane są tylko specjalnie wyselekcjonowane, wysokiej jakości składniki i starannie przetwarzane w procesie fermentacji.

Podczas długotrwałej fermentacji cenne składniki zsiadłego mleka są intensywnie rozkładane na mniejsze, silnie skoncentrowane, a tym samym łatwiej dostępne dla organizmu. Otrzymane w ten sposób substancje są szczególnie dobrze tolerowane przez organizm.

Jakość i bezpieczeństwo

Zarządzanie jakością Galactopharm GmbH & Co. KG Galactopharm Dr. Sanders GmbH & Co. KG produkuje i bada wszystkie swoje produkty zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi dotyczącymi jakości, takimi jak dyrektywa UE 2003/94 / WE (dyrektywa GMP - europejskie dyrektywy dobrej praktyki produkcyjnej), ISO 13485, dyrektywa WE 93/42 / EEC (dyrektywa dotycząca produktów medycznych) i HACCP (analiza zagrożeń w krytycznym punkcie kontroli).

Organy nadzorcze regularnie sprawdzają zakłady produkcyjne i systemy zapewnienia jakości pod kątem ich zgodności z wymogami krajowymi i europejskimi i potwierdzają to odpowiednią certyfikacją. Spełniając wymagania Galactopharm Dr. Sanders GmbH & Co. KG dąży do zapewnienia najwyższego poziomu jakości, zadowolenia klientów i ciągłego doskonalenia zarządzania jakością.

Intercell Pharma

Intercell Pharma to niemiecka firma tworząca innowacyjne produkty odżywcze: przyjazne organizmowi o doskonałych właściwościach pod kątem indywidualnych potrzeb i preferencji człowieka. Ciągły rozwój pozwala na produkcję preparatów o stałych parametrach jakości i najwyższym stopniu czystości substancjach odżywczych.

Produkcja zgodna z najwyższymi standardami

Intercell Pharma spełnia najwyższe wymogi stawiane nowoczesnym, skutecznym produktom. Kompozycja, forma oraz koncentracja składników wszystkich innowacyjnych preparatów powstała na podstawie doświadczenia i wiedzy w oparciu o aktualne osiągnięcia naukowe.

Niezależna forma produkcji umożliwia bezpośrednie wdrożenie restrykcyjnych standardów jakości, które dopuszczają zastosowanie wyłącznie sprawdzonych surowców o wyjątkowo wysokiej jakości i optymalnej biodostępności, w najbardziej aktywnej formie.

W szczególności wyklucza możliwość stosowania nieprzetestowanych surowców i domieszek pochodzących od innych dystrybutorów i osób trzecich.

Zgodność z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP)

Produkcja wszystkich preparatów wytwarzanych przez firmę Intercell Pharma jest zgodna z najwyższymi standardami jakościowymi GMP (eng. Good Manufacturing Practice) – dotyczy to w szczególności dobrej praktyki produkcji suplementów i wdrożenia maksymalnej kontroli poszczególnych etapów produkcji, takich jak: 100% jednostkowe ważenie - każda pojedyncza kapsułka po jej wypełnieniu jest osobno ważona, przy zachowaniu tolerancji +/- 5%. W przypadku wystąpienia na tym etapie produkcji większych wahań wagi – kapsułka taka jest automatycznie usuwana. Dzięki temu możemy zagwarantować codzienne dostarczenie do organizmu stałej i dokładnej porcji potrzebnych substancji odżywczych.

Kapsułki – produkcja

Sproszkowane substancje stosowane w preparatach odżywczych Intercell Pharma umieszczane są w innowacyjnej kapsułce, która składa się wyłącznej z roślinnej celulozy i wody. W przypadku preparatów odżywczych Intercell Pharma nie stosuje się występujących zazwyczaj w kapsułkach z żelatyny i celulozy substancji dodatkowych, takich jak substancje żelujące, zagęszczające czy sole, które mogą wywołać interakcje z aktywnymi składnikami zawartymi w kapsułce i opóźnić ich rozpuszczanie.

Dzięki zastosowaniu specjalnie wyposażonej, w pełni zautomatyzowanej maszyny do napełniania kapsułek, oprócz gwarancji bardzo precyzyjnego dozowania, dodatkowo do każdej pojedynczej kapsułki możemy wprowadzić większe ilości proszku, niż ma to miejsce w przypadku innych producentów. Cały proces produkcji przebiega w optymalnie higienicznych warunkach.

Produkcja preparatów odżywczych z zastosowaniem kapsułek – w porównaniu do tabletek, proszków czy granulek do rozpuszczania, ma również tę istotną zaletę, że dodatek substancji wypełniających jest znacząco obniżony.

Substancje wypełniające

Podczas produkcji preparatów Intercell Pharma świadomie nie stosuje się żadnych dodatkowych minerałów takich jak wapń lub inne mikroelementy, w celu uniknięcia dodatkowych interakcji mikroskładników i zaburzenia homeostazy w organizmie.

Informacje na temat substancji dodatkowych dla osób z nietolerancjami

Preparaty ortomolekularne Intercell Pharma to produkty bezglutenowe, bez GMO, nie zawierają laktozy, białka mleka krowiego, soi, substancji konserwujących, sztucznych barwników, aromatów i dodatku cukru. Dzięki temu są odpowiednie dla osób z nietolerancją czy alergią na wymienione składniki.

Specjalny ochronny blister

Taki rodzaj zabezpieczenia kapsułek umożliwia praktyczne i pojedyncze ich wyjmowanie, z zachowaniem zasad higieny. Ponadto zastosowanie specjalnego ochronnego blistra ma na celu zagwarantowanie w okresie przechowywania preparatu możliwie najlepszej stabilności i optymalnej ochrony jego składników.

System dwufazowego wypełniania kapsułki

W przypadku preparatów złożonych bardzo ważne jest równomierne rozmieszczenie substancji w kapsułce, aby nie reagowały ze sobą i mogły zachować pełną 100% aktywność.

Dlatego w wybranych preparatach Intercell wykorzystana została innowacyjna technologia dwufazowego wypełnienia, która pozwala na umieszczenie substancji o wyraźnie większych rozmiarach cząsteczek z pozostałymi aktywnymi substancjami odżywczymi w jednej kapsułce. W pierwszej części kapsułki znajduje się substancja o większych rozmiarach, np. witamina C w formie peletek czy betaina, w drugiej natomiast pozostałe sproszkowane składniki odżywcze i kultury bakterii.

Wszystkie działania technologiczne stosowane przez firmę Intercell gwarantują najwyższą jakość oferowanych produktów, bezpieczeństwo i optymalną skuteczność podczas ich stosowania.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2953 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-04
Przesyłka wysłana zaraz na drugi dzień po dokonaniu zakupu, szybko i sprawnie. Polecam.
2024-04-20
Super, szybko, zgodnie z opisem, polecam
pixel