Medycyna mitochondrialna. Nowatorska metoda na pozornie nieuleczalne choroby.

Medycyna mitochondrialna. Nowatorska metoda na pozornie nieuleczalne choroby.

45,00 zł
/ szt.
status_iconDostępny Wysyłka w poniedziałek Koszty wysyłki
Aż 14 dni
na prosty zwrot towaru
Bezpieczeństwo
certyfikat SSL
Wygodne i szybkie
płatności on-line

O książce

 • W książce "Medycyna mitochondrialna. Nowatorska metoda na pozornie nieuleczalne choroby" doc. dr hab. med. Bodo Kukliński oraz dr Anja Schemionek wprowadzają czytelnika w zagadnienie medycyny mitochondrialne – współczesnej, skutecznej metody leczenia wielu schorzeń. Autorzy wskazują na to, jak ważne w skuteczności terapii jest poznanie przyczyny danego schorzenia. podkreślając, że centrum zdrowia stanowią mitochondria komórek.
 • Według autorów poznanie roli mitochondriów, ich aktywowanie oraz ochrona pozwolą na pozbycie się wielu schorzeń oraz długie życie w zdrowiu, w myśl zasady: „życie każdej komórki zależy od prawidłowego działania jej mitochondriów”.

 • W publikacji znajdziecie Państwo dowody na skuteczność terapii mitochondrialnych (przy stosowaniu substancji mitochondrialnych) w leczeniu ADHD, fibromalgii, cukrzycy, depresji, problemów skórnych i chorób oczu. Stanowi ona również bezcenne źródło wiedzy na temat dolegliwości układu krążenia, układu oddechowego, problemów trawiennych, bólów migrenowych, menstruacyjnych, schorzeń neurodegeneratywnych, czy nowotworów. Autorzy szczegółowo opisują wpływ substancji mitochondrialnych, aktywności fizycznej, właściwego odżywiania oraz wypoczynku na zachowanie zdrowia.

Ostatnie opinie klientów

O autorach książki

 • Dr n. med. Bodo Kuklinski – wybitny lekarz i diagnosta chorób o podłożu mitochondrialnym, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny środowiskowej. Pionier praktycznej medycyny mitochondrialnej w Niemczech. Dzięki opracowanej przez siebie metodzie diagnozowania pacjentów, opartej na szerokim wywiadzie, analizie m.in. czynników biochemicznych organizmu, przyczynił się do zmiany podejścia do diagnozowania oraz leczenia pacjentów.

 • W latach 1988-1995 ordynator kliniki chorób wewnętrznych w Rostocku. Od 1995 roku dyrektor Centrum Terapii i Diagnostyki Medycyny Środowiskowej w Rostocku. Prowadzi badania z zakresu medycyny mitochondrialnej, dotyczących głównie stresu oksydacyjnego i nitrozacyjnego.
 • Członek wielu międzynarodowych organizacji naukowych i stowarzyszeń, takich jak Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Mitochondrialnej IMMA, Niemieckie Towarzystwo Badań Stosowanych, Niemieckie Towarzystwo Toksykologii. Ponadto jest przewodniczącym Rady Naukowej Akademii w Salzburgu. Autor ponad 120 publikacji naukowych, wielu książek z zakresu medycyny oraz broszur naukowych. Autor słynnego powiedzenia „Najwyższy czas, żeby zdrowie człowieka traktować jako oddziaływanie procesów całościowych, a nie według ściśle uporządkowanych dyscyplin medycznych“, a także twierdzenia „Nasz organizm nie choruje z powodu braku leków“, które definiuje jego podejście do kanonów współczesnego leczenia.
 • Dr Bodo Kuklinski jest również laureatem prestiżowej nagrody – Mitochondrialnej Ewy, przyznawanej corocznie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Mitochondrialnej za szczególne zasługi w tej dziedzinie.

 • Dr Anja Schemionek – dyplomowany biolog, niezależny redaktor naukowy, wykładowca z zakresu tematyki zdrowia. Propagator zdrowego trybu życia i stosowania całościowych terapii naturalnych. Szczególnie mocno zainteresowana poznawaniem przyczyn schorzeń i uwzględnieniem ich w terapiach całościowych. Autorka licznych książek i publikacji z zakresu medycyny i biochemii.

Dla kogo jest ta książka?

 • Dla osób, które są rozczarowane medycyną klasyczną.
 • Dla tych, który usłyszeli niepomyślną diagnozę.
 • Dla tych, którzy sądzą, że z chorobami trzeba żyć.
 • Dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czym jest medycyna mitochondrialna i na czym polega terapia mitochondrialna.
 • Dla tych, którzy szukają rozwiązań w leczeniu ADHD, fibromalgii, cukrzycy, depresji, problemów skórnych i chorób oczu.
 • Dla tych, którzy szukają źródła wiedzy na temat dolegliwości układu krążenia, układu oddechowego, problemów trawiennych, migrenowych, menstruacyjnych, schorzeń neurodegeneratywnych, czy nowotworów.
 • Dla tych, którzy chcą poznać wpływ substancji mitochondrialnych, aktywności fizycznej, właściwego odżywiania oraz wypoczynku na zachowanie zdrowia.

Co dr Bodo Kuklinski mówi natemat medycyny mitochodrialnej?

 • „W ramach zajęć z patologii [w trakcie studiów medycznych] człowiek zostaje podzielony na wiele pojedynczych narządów (...) I tak kolejno omawia się choroby oczu, skóry, płuc, serca, układu trawiennego, układu moczowo – płciowego, układu narządów ruchu, układu nerwowego i tak dalej. Każdy specjalista zajmuje się swoim organem, zapominając, iż człowiek stanowi jedną całość, złożoną z wielu różnych narządów. Tymczasem każdy przewlekle chory organ znajduje się wewnątrz organizmu, w którego wnętrzu występuje jakiś problem natury biochemicznej. Jednak przecież za inne organy odpowiada już inny specjalista. Co dla pacjentów kończy się wystawieniem im kolejnego skierowania. Reszty dokonuje farmakoterapia. Na uniwersytecie przyszli lekarze do- wiadują się, iż pacjentów należy leczyć farmakologicznie. Nikt nie informuje ich, jakie choroby wiążą się z jakimi zaburzeniami procesów metabolicznych oraz po jakie środki mógłby sięgnąć, aby ponownie przywrócić wszystko na właściwe tory. Praw- dziwych przyczyn schorzeń poszukuje się we współczesnej medycynie zbyt rzadko. Zamiast tego lekarz przy pomocy środków farmakologicznych leczy najczęściej jedynie objawy choroby! Zajmuje się zaledwie tak zwanymi parametrami zastępczymi, co nieustannie wywołuje u pacjenta różne skutki uboczne. Leki są przecież dla naszego organizmu obcymi substancjami (kseno- biotykami), które muszą zostać rozłożone oraz wydalone, a tym samym stanową dla niego dodatkowe obciążenie.“ [...]

Czym jest medycyna mitochondrialna?

 • Medycyna mitochondrialna jest medycyną klasyczną. Nie jest jednak specjalizacją, którą można traktować analogicznie, np. do okulistyki, laryngologii czy kardiologii, gdzie leczenie dotyczy określonego narządu. Nie stanowi również formy leczenia pomocniczego, ani uzupełniającego. Jest w pełni samodzielną dyscypliną, w której kluczową rolę odgrywają wszystkie procesy biochemiczne zachodzące w organizmie człowieka, oraz przyczyny występowania zaburzeń tych procesów.
 • Medycyna mitochondrialna jest więc medycyną przyczynową (kauzalną), ponieważ jej głównym założeniem jest znalezienie przyczyny występowania stanu zapalnego (choroby) oraz dostosowanie celowanej, opartej na indywidualnych potrzebach pacjenta terapii. Medycyna mitochondrialna jest gałęzią współczesnej medycyny zajmującą się profilaktyką i leczeniem chorób, których podłożem jest zaburzone funkcjonowanie mitochondriów.
 • Uwzględnienie w procesie leczenia przyczyny występowania dolegliwości ma kluczowe znaczenie nie tylko dla efektywności terapii, ale również pozwala na ograniczenie stosowania farmakoterapii, której konsekwencją są między innymi choroby towarzyszące.
 • Wszystkie treści zawarte na tej stronie są wyrazem osobistych przemyśleń i doświadczeń autorów książki. W żaden sposób nie można ich wiązać z dystrybucją preparatów umieszczonych na pozostałych kartach produktowych firmy Mito-Pharma®.
Dodaj opinię
Możesz dodać swoją opinię o produkcie, przed opublikowaniem zostanie ona sprawdzona przez obsługę sklepu pod względem obyczajowym. Po zatwierdzeniu przez obsługę sklepu będzie widoczna dla innych klientów i podpisana Twoim imieniem i miejscowością.
Twoja ocena:
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Opinie klientów

Po zatwierdzeniu przez obsługę sklepu będzie ona widoczna dla innych klientów.
2021-09-06
Magda, Skórzewo
5/5
Wszystko ok, zgodnie z zamówieniem.

Opinie o Medycyna mitochondrialna. Nowatorska metoda na pozornie nieuleczalne choroby.

5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Wszystko ok, zgodnie z zamówieniem.
2021-09-06
Magda, Skórzewo
Czy opinia była pomocna? Tak 2 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2982 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
szybko i sprawnie
2024-06-07
Błyskawiczna realizacja zamówienia.
pixel