dr Franz Enzmann

dr Enzmann

Wiedza i doświadczenie

Wybitny niemiecki biochemik, dr Franz Enzmann jest prekursorem szerzenia wiedzy o mitochondriach oraz twórcą koncepcji, której głównym założeniem jest odpowiednie, dopasowane do indywidualnych potrzeb, stosowanie najwyższej jakości i czystości substancji odżywczych – znanych w przyrodzie od 2 mld lat. Dlatego też postawiliśmy m.in. na preparaty tego wybitnego niemieckiego naukowca.

Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu dr. Franza Enzmanna udało nam się stworzyć portfolio najwyższej jakości preparatów – mitoceutyków®, które skutecznie wspierają funkcje organizmu. Wszystko w oparciu o rzetelną wiedzę dotyczącą procesów biochemicznych zachodzących w organizmie człowieka i funkcjonowaniu mitochondriów komórkowych.

podpis dr Enzmann zdjęcie dr Enzmann

Kariera naukowa

Dr Franz Enzmann jest założycielem Firmy MSE Pharmazeutika GmbH, której głównym założeniem jest rozwój i szerzenie wiedzy na temat mitochondriów.

  • W roku 1966 uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie w Heidelbergu w dziedzinie chemii biomolekularnej. Jako uczeń prof. K. Folkersa (USA), pioniera badań nad koenzymem Q10, skierował swoje zainteresowania naukowe na ewolucję życia związaną z tlenem i oddychaniem komórkowym w mitochondriach.
  • W styczniu 1969 doszło do spotkania dr. Enzmanna z prof. A. Schally’m i prof. Bowersem na uniwersytecie Tulane w Nowym Orleanie. W tym czasie prof. A. Schally od 14 lat prowadził badania dotyczące hipotezy, że przysadka mózgowa nie jest regulowana tylko przez system nerwowy, ale może być regulowana również przez substancje chemiczne uwalniane z podwzgórza. Ze względu na swoje dotychczasowe doświadczenie dr F. Enzmann wraz z prof. K. Folkersem zostali poproszeni o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Niedługo potem, dzięki zaangażowaniu dr. Enzmanna nastąpił znaczący przełom w badaniach i w konsekwencji w 1977 r. za odkrycie zjawiska wydzielania hormonów w podwzgórzu mózgu oraz badanie ich budowy i czynności prof. A. Schally otrzymał Nagrodę Nobla. Odkrycie to zapoczątkowało rozwój nowego działu medycyny – neuroendokrynologii. Dzięki temu sukcesowi przed dr. Enzmannem otworzyły się drzwi wielu wiodących firm farmaceutycznych.
  • W zakres badań dr. Franza Enzmanna wchodziło m.in.: skuteczne leczenie cukrzycy, chorób metabolicznych, neuroendokrynnych, przysadki mózgowej i zastosowanie koenzymu Q10, insuliny, a także peptyd grasicy. Prowadził również prace nad stworzeniem pierwszej genetycznie wyprodukowanej insuliny ludzkiej oraz prace nad stworzeniem ludzkiego hormonu wzrostu.
  • Dr Enzmann został czołowym specjalistą w dziedzinie nauki o mitochondriach, a efektem jego działań jest stworzenie portfolio najwyższej jakości substancji odżywczych – Mitoceutyków®. Prawdziwym przełomem naukowym było opracowanie przez dr. Enzmanna receptury pierwszego płynnego koenzymu Q10 o utramałych cząsteczkach, chronionego patentem. Preparaty dr. Enzmanna, dzięki swojej najwyższej jakości, są dzisiaj marką znaną i uznawaną na całym świecie.

Dr Franz Enzmann jest członkiem m.in.:

  • Niemieckiego Stowarzyszenia Diabetologicznego Deutsche Diabetes Gesellschaft
  • Niemieckiego Stowarzyszenia Endokrynologicznego Deutsche Endokrinologische Gesellschaft
  • Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Mitochondrialnej IMMA
  • Stowarzyszenia Bio-immuno-terapeutycznego Gesellschaft für Bioimmuntherapie
mitochondria
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2782 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-02
Super
2023-05-10
Szybko ,wszystko ok
pixel