dr Bodo Kuklinski

dr Bodo Kuklinski

Ogromny wpływ na rozwój Mito-Pharmy® ma także współpraca z niemieckim lekarzem i diagnostą schorzeń o podłożu mitochondrialnym, autorem licznych publikacji naukowych – dr. Bodo Kuklinskim. Współpraca ta zaowocowała m.in. wydaniem przez firmę literatury fachowej poświęconej zdrowiu i mitochondriom. Przy współpracy z dr. n. med. Bodo Kuklinskim firma wydała na polskim rynku m.in. książki:

Przy współpracy z dr. n. med. Bodo Kuklinskim firma wydała na polskim rynku m.in. książki:

  • Medycyna mitochondrialna. Nowatorska metoda na pozornie nieuleczalne choroby
  • Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii
  • Niestabilność Stawu Szyjnego. Przyczyna wielu niezdiagnozowanych chorób. Symptomy – Diagnostyka – Terapie

Osiągnięcia dr n. med. Bodo Kuklinskiego

Dr n. med. Bodo Kuklinski jest wybitnym lekarzem i diagnostą schorzeń o podłożu mitochondrialnym, specjalistą chorób wewnętrznych i medycyny środowiskowej. Jest również pionierem praktycznej medycyny w Niemczech. Dzięki opracowanej przez siebie metodzie diagnozowania pacjentów, opartej na szerokim wywiadzie i analizie m. in. czynników biochemicznych organizmu, przyczynił się do zmiany podejścia w kwestii diagnozowania i leczenia pacjentów. W latach 1988-1995 był ordynatorem kliniki chorób wewnętrznych w Rostocku. Od 1995 roku dyrektorem Centrum Terapii i Diagnostyki Medycyny Środowiskowej w Rostocku. Prowadzi badania z zakresu stresu oksydacyjnego i nitrozacyjnego.

Jest członkiem wielu międzynarodowych organizacji naukowych i stowarzyszeń, takich jak: Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Mitochondrialnej IMMA, Niemieckie Towarzystwo Badań Stosowanych, Niemieckie Towarzystwo Toksykologii. Ponadto jest przewodniczącym Rady Naukowej Akademii w Salzburgu. Jest również autorem ponad 120 publikacji naukowych, broszur naukowych i wielu książek z zakresu medycyny.

Napisał m.in. książkę Medycyna mitochondrialna. Nowatorska metoda na pozornie nieuleczalne choroby, Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii oraz Niestabilność Stawu Szyjnego. Przyczyna wielu niezdiagnozowanych chorób. Symptomy – Diagnostyka – Terapie, które Mito-Pharma® wydała na polskim rynku. Jest także autorem słynnego powiedzenia „Najwyższy czas, żeby zdrowie człowieka traktować jako oddziaływanie procesów całościowych, a nie według ściśle uporządkowanych dyscyplin medycznych, a także twierdzenia „Nasz organizm nie choruje z powodu braku leków “, które definiuje jego podejście do kanonów współczesnego leczenia. Dr n. Med. Bodo Kuklinski jest również laureatem prestiżowej nagrody w dziedzinie medycyny – Mitochondrialnej Ewy, przyznawanej corocznie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny za szczególne zasługi w tej dziedzinie.

"Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii" - fragment

Każdy student medycyny, w trakcie pierwszych lat studiów, musi zdać egzamin z nauk przyrodniczych, między innymi z biofizyki oraz chemii. Dyscypliny te są ważnym źródłem wiedzy pozwalającej zrozumieć, w jaki sposób przy temperaturze ludzkiego ciała wynoszącej 37°C mogą przebiegać miliardy różnych reakcji, które mają niewiele wspólnego z zachowaniem zasad termodynamiki. Enzymy, czyli katalizatory biorące udział w procesach chemicznych, do optymalnego funkcjonowania wymagają obecności witamin, pierwiastków śladowych, elektrolitów oraz innych mikroskładników odżywczych. Ponadto niektóre reakcje chemiczne dostarczają energii na potrzeby procesów biofizycznych, takich jak utrzymanie potencjału elektrycznego błon, oscylacji czy konwersji energii elektromagnetycznej w chemiczną i na odwrót.

Podczas zajęć z fizyki student uczy się o cyklu kwasu cytrynowego oraz zachodzącym w mitochondriach oddychaniu tlenowym (reakcja fosforylacji oksydacyjnej), β-oksydacji kwasów tłuszczowych, syntezie cukru (glukoneogenezie) i tak dalej. Jednak podczas wykładów poznaje je jedynie abstrakcyjnie, przez co wkuwa formuły oraz schematy przemian metabolicznych w zupełnym oderwaniu od związanych z nimi chorób. W konsekwencji, po zdaniu egzaminów, nielubiany podręcznik akademicki z dziedziny biochemii ląduje w najciemniejszym kącie regału, gdzie zostaje już na zawsze. Jeżeli zapytalibyśmy studentów medycyny czy lekarzy w Austrii i w Niemczech o ich wiedzę z zakresu biochemii, potwierdziliby swoją niepełną wiedzę w tej dziedzinie. [...]

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2982 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
Fajne produkty
2024-06-21
Wszystko super !!!
pixel