na prosty zwrot towaru
certyfikat SSL
płatności on-line
Magazyn DENTAL DNA to nowoczesne czasopismo z misją niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Ideą czasopisma jest szerzenie wiedzy interdyscyplinarnej i pomoc w zrozumieniu funkcjonowania naszego całego organizmu. Choć wiele artykułów porusza tematy z zakresu stomatologii biologicznej, magazyn nie jest przeznaczony wyłącznie dla lekarzy i studentów medycyny. To lektura dla każdej osoby, zainteresowanej całościowym podejściem do zdrowia oraz praktycznymi nowinkami ze świata naukowego. Artykuły wykraczają poza tematy stomatologii i pokazują, że tak naprawdę organizm ludzki to szereg naczyń połączonych, które są od siebie nierozerwalnie zależne.

Wydawca
Wydawcą czasopisma DENTAL DNA jest Klinika stomatologiczna Smile Dental Studio, prowadzona przez lekarza stomatologa Katarzynę Griffiths. Klinika oferuje wszelkie aspekty stomatologii zachowawczej i estetycznej, chirurgii z implantologią oraz protetykę. Jest to pierwszy w Polsce gabinet, który w 2016 roku uzyskał certyfikat SMART – standardy bezpiecznego usuwania wypełnień amalgamatowych. Czasopismo DENTAL DNA to początek nowej drogi wydawniczej kliniki Smile Dental Studio. Na łamach czasopisma swoją wiedzą dzielą się Profesjonaliści – ludzie nauki, specjaliści w swoich dziedzinach, praktykujący na co dzień. Magazyn porusza tematy dotyczące zdrowia w aspekcie stomatologicznym, dopełnianym przez medycynę mitochondrialną oraz podejście holistyczne.

DENTAL DNA
- Stres, depresja a problemy stomatologiczne.
- Depresja i lęki. Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej.
- Niechirurgiczne leczenie przyzębia i dziąseł.
- Zastosowanie iPRF w leczeniu chorób przyzębia.
- Czy olejki eteryczne mogą odgrywać istotną rolę w higienie jamy ustnej.
- Wczesne zapobieganie wadom zgryzu.
- Architektura - przestrzeń, w której żyje człowiek.
- Oliwa z oliwek. Plejotropowy wpływ na zdrowie.
Liczba stron: 80
Artykuły:

Fragment artykułu
Katarzyna Griffiths „Depresja i leki”
Mało kto wie, że jama ustna może mieć wpływ na nasze samopoczucie, nie tylko ze względu na wygląd naszych zębów, ale na skutek toczących się w niej cichych, przewlekłych procesów zapalnych. Towarzyszące depresji zmęczenie związane jest ze zmniejszoną produkcją ATP, bądź dysfunkcją mitochondriów. Stanom zapalnym towarzyszy zwiększony stres oksydacyjny i nitrozacyjny (O&NS), które przyczyniają się do neuroprogresji w zaburzeniu. Nasuwa się więc pytanie “co jest źródłem tego przewlekłego zapalenia o niskim stopniu złośliwości w jamie ustnej”? Zanim przejdę do próby odpowiedzi na to pytanie, chciałabym powiedzieć o markerach, jakie należy wziąć pod uwagę przy rozpoznawaniu depresji. […] Jama ustna jest jednym z najbardziej złożonych ekologicznie mikrośrodowisk w naszym organizmie. Należy też podkreślić, że to środowisko ma charakter bardzo dynamiczny ze względu na stały kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. Od kiedy nauka zaczęła nam dostarczać więcej informacji o żyjącym w nas ekosystemie musiało zmienić się podejście do zdrowia i choroby. Myślę, że w ostatnich dziesięciu latach doświadczamy przemiany myślenia o zdrowiu. Zamiast patrzeć na pojedynczą bakterię jako przyczynę całego zła, musimy patrzeć na zaburzenie równowagi między nimi.”
