Leksykon

Wszystkie A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Y Z

Stres oksydacyjny - to taki stan organizmu, w którym dochodzi do zaburzenia równowagi pomiędzy wytwarzaniem wolnych rodników, a ich zwalczaniem przez przeciwutleniacze. Przedłużający się stres oksydacyjny może przyczynić się do rozwoju wielu chorób, np. miażdżycy, chorób serca, udarów mózgu, nowotworów, cukrzycy, zwyrodnienia plamki żółtej oraz do przyspieszenia procesów starzenia się organizmu.

Substancja endogenna - substancja wytwarzana przez organizm ludzki

Substancje mitochondrialne - stosowane w ramach medycyny mitochondrialnej, w celu ochrony mtochondriów substancje  niezbędne w naszym organizmie w procesach wytwarzania energii, płynności błon komórkowych, obrony przed szkodliwymi działaniem wolnych rodników. Substancje te przy wysokim stopniu czystości są bardzo dobrze przyswajalne. Należą do nich: koenzym Q10, witaminy bioenergetyczne (witaminy: B2, B3, B12, D3 i C, enzymy obronne: SOD (dysmutaza nadtlenowa), GPX (peroksydaza glutationowa) i KAT (katalaza), kwasy tłuszczowe Omega-3, magnez , pierwiastki śladowe (selen, cynk, chrom, mangan).

Masz pytania?

Jeśli potrzebują Państwo zasięgnąć dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Nasi przedstawiciele chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Biuro Obsługi Klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Porozmawiaj z naszym
konsultantem
95 736 50 50 konsultant@mito-pharma.pl