Leksykon

Wszystkie A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Y Z

Homeostaza - jest to stan równowagi organizmu. Zdrowie człowieka mierzalne jest według określonych parametrów takich jak: temperatura ciała, ciśnienie krwi itd. Jeżeli organizm posiada samoregulację tych parametrów ( są one w normie) wówczas mówimy o homeostazie.

Homocysteina, (Hcy) - to związek chemiczny z grupy aminokwasów powstający u człowieka w wyniku demetylacji aminokwasu metioniny ze spożywanego białka. Podwyższony poziom homocysteiny w osoczu krwi uważany jest za czynnik ryzyka rozwoju: chorób sercowo-naczyniowych (zakrzepicy żylnej, niedokrwienia mięśnia sercowego oraz udaru mózgu), chorób neurodegeneracyjnych ; m.in.:  Parkinsona,   oraz nowotworów .

Badania wykazują, że co dziesiąty mieszkaniec Europy ma zbyt wysokie stężenie homocysteiny w osoczu krwi. Podwyższony poziom homocysteiny występuje  u osób wykazujących niedobory : B12, B6 , czy kwasu foliowego

Na uregulowaie  poziomu homocysteiny w osoczu krwi wpływa suplementacja witaminami B6, B12 oraz kwasem foliowym.

 

Opracowano na podstawie: Biul. Wydz. Farm. AMW, 2005 3http://www.farm.amwaw.edu.pl/~axzimni/biuletyn/

Masz pytania?

Jeśli potrzebują Państwo zasięgnąć dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Nasi przedstawiciele chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Biuro Obsługi Klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Porozmawiaj z naszym
konsultantem
95 736 50 50 konsultant@mito-pharma.pl