Chat with us, powered by LiveChat

Mito-pharma

Dlaczego Mito-Pharma®?

 • Mito-Pharma® istnieje na polskim rynku już od ponad 10 lat. Skąd pomysł na założenie firmy propagującej dbałość o zdrowie i zdrowy tryb życia? Mito-Pharma® powstała w wyniku poszukiwań najwyższej jakości substancji odżywczych, które skutecznie uzupełnią codzienną dietę i zapewnią zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.
 • Zależało nam na tym, by preparaty, które proponujemy miały nie tylko najwyższą jakość i czystość, ale także by były maksymalnie skuteczne, a więc by docierały aż do komórek i mitochondriów i w ten właśnie sposób wpływały na zachowanie zdrowia. Dlatego też postawiliśmy m.in. na preparaty wybitnego niemieckiego biochemika, prekursora szerzenia wiedzy o mitochondriach – dr. Franza Enzmanna.
 • Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu dr. Franza Enzmanna udało nam się stworzyć portfolio najwyższej jakości preparatów mitochondrialnych – mitoceutyków®, które skutecznie wspierają funkcje mitochondriów. Wszystko w oparciu o rzetelną wiedzę dotyczącą procesów biochemicznych zachodzących w organizmie człowieka i funkcjonowaniu mitochondriów komórkowych.
 • Ogromny wpływ na rozwój Mito-Pharmy® ma także współpraca z niemieckim lekarzem i diagnostą chorób o podłożu mitochondrialnym, autorem licznych publikacji naukowych – dr. Bodo Kuklinskim. Współpraca ta zaowocowała m.in. wydawaniem przez firmę literatury fachowej poświęconej zdrowiu i mitochondriom.
 • W Polsce jesteśmy prekursorami rozpowszechniania wiedzy o mitochondriach oraz jedyną firmą, która w swoim portfolio posiada Mitoceutyki®, a wiedzę dotyczącą zdrowia propagujemy nie tylko poprzez literaturę naukową, ale także przez organizowane szkolenia i konferencje naukowe, które cieszą się ogromnym powodzeniem. Ponadto otworzyliśmy fachowe laboratorium, które wykonuje specjalistyczne badania.
 • Nasza praca jest również naszą pasją. Z roku na rok coraz prężniej rozwijamy się, a wszystko po to, by zachęcać coraz większą liczbę naszych Klientów do dbałości o zdrowie i dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Dla zadowolenia naszych Klientów stawiamy na ciągłe doskonalenie się, zdobywanie wiedzy i obsługę na najwyższym poziomie. Wszystkie nasze działania opieramy na wiedzy, doświadczeniu, najwyższej jakości i najnowszych technologiach. Właśnie dlatego w naszej pracy kierujemy się zasadą: zdrowie dzięki nauce.
 • Możemy pochwalić się również stałą współpracą z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Medycyny Mitochondrialnej IMMA (International Mitochondrial Medicine Associaton), dzięki czemu mamy dostęp do najnowszych zdobyczy wiedzy o mitochondriach, ich odżywianiu i ochronie. Warto również wspomnieć, że w 2016 roku otrzymaliśmy od Międzynarodowego Stowarzyszenia IMMA wyróżnienie – Mitochondrialną Evę, która przyznawana jest za szczególny wkład w szerzenie wiedzy o mitochondriach.

Dlaczego Mitoceutyki®?

 • Wszystkie preparaty firmy Mito-Pharma® produkowane są w Niemczech i w Szwajcarii z zachowaniem najwyższych standardów farmaceutycznych GMP (zasada dobrej praktyki produkcyjnej). GMP gwarantuje ścisłą kontrolę od momentu zaopatrzenia w surowce, poprzez produkcję, pakowanie, aż do składowania i dystrybucji preparatu. Dzięki temu eliminowane są wszelkie zagrożenia dotyczące zanieczyszczenia preparatu obcymi substancjami chemicznymi czy też szkodliwą mikroflorą.
 • Preparaty zawierają fizjologiczne substancje o możliwie najwyższym stopniu czystości w odpowiednio wysokich porcjach i formie, zgodnych z wytycznymi EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności).
 • Są to doskonale opracowane preparaty, które trafiają bezpośrednio do komórek i mitochondriów, a ich działanie potwierdzone jest badaniami naukowymi.
 • Mitoceutyki® powstają w oparciu o najnowocześniejsze osiągnięcia naukowe i technologiczne i spełniają najwyższe standardy jakościowe.
 • Ponieważ preparaty zawierają w swoim składzie substancje o najwyższym stopniu czystości, trafiają bezpośrednio do naszych komórek. Najwyższą jakość Mitoceutyków® potwierdzają zarówno certyfikaty jakości, jak i liczne pozytywne opinie Klientów. Dzięki doskonałej jakości mają one wysokie walory odżywcze i przyczyniają się do zachowania zdrowia.
 • Wszystkie preparaty zawierają substancje mitochondrialne, czyli grupę substancji odżywczych stosowanych w celu ochrony i wsparcia mitochondriów komórkowych. Ich głównym zadaniem jest uczestniczenie w procesach wytwarzania energii komórkowej, utrzymania płynności błon komórkowych oraz ochrona przed nadmiernym działaniem wolnych rodników tlenowych.

Dlaczego sprawne mitochondria są tak ważne?

 • Choć ich wielkość mierzy się w nanometrach, mitochondria zużywają większość tlenu przyswajanego przez całe ciało człowieka, a pobraną z węglowodanów, białek i tłuszczów energię gromadzą w związkach ATP (adenozyno- trójfosforanach). Z kolei cząsteczki ATP krążą po całym organizmie, dzięki czemu każda jego komórka otrzymuje energię niezbędną do jej funkcjonowania.
 • Oznacza to, że prawidłowy przebieg procesów życiowych zależy w dużej mierze od sprawności procesów energetycznych zachodzących w tych maleńkich organellach. Z kolei ich zaburzenie może być przyczyną stanów zapalnych i chorób przewlekłych, ponieważ ponad 85% całkowitego zapotrzebowania energetycznego komórek zależy właśnie od funkcjonalności mitochondriów. Zaburzenie pracy mitochondriów ma m.in. bezpośredni wpływ na zmniejszenie wydolności mięśniowej, spadek odporności i koncentracji, osłabienie pamięci, zdolności widzenia czy też problemy ze słuchem.
 • Jeśli zatem uda nam się zachować sprawność naszych wewnętrznych elektrowni, unikniemy spadku energii w komórkach, który bezpośrednio prowadzi do zaburzeń zdrowia.
 • Co ważne, zachowanie sprawności mitochondriów nie jest to łatwe, ponieważ DNA (mtDNA) mitochondriów nie jest zabezpieczone przez żadną błonę ochronną przez co może ono zostać uszkodzone m.in. przez promieniowanie, stres, leki, złe nawyki żywieniowe, metale ciężkie, pestycydy i zanieczyszczenia środowiska, a przede wszystkim przez wolne rodniki.
 • Co więcej, takie uszkodzenia mtDNA są nieodwracalne, dlatego kolejne defekty mogą prowadzić do trwałego upośledzenia funkcji mitochondriów. Pojawia się wówczas ujemny bilans energetyczny, a organizm zaczyna chorować, dlatego też tak ważna jest dbałość o sprawne funkcjonowanie mitochondriów.

Wiedza i doświadczenie dr. Franza Enzmanna a Mito-Pharma®

 • Zależało nam na tym, by preparaty, które proponujemy, miały nie tylko najwyższą jakość i czystość, ale także by były maksymalnie skuteczne, a więc by docierały aż do komórek i mitochondriów i w ten właśnie sposób wpływały na zachowanie zdrowia. Dlatego też postawiliśmy m.in. na preparaty wybitnego niemieckiego biochemika, prekursora szerzenia wiedzy o mitochondriach – dr. Franza Enzmanna, twórcy koncepcji Mito-Med, której głównym założeniem jest odpowiednie, dopasowane do indywidualnych potrzeb, stosowanie wysokiej jakości substancji odżywczych – suplementów diety.
 • Właśnie, dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu dr. Franza Enzmanna udało nam się stworzyć portfolio najwyższej jakości preparatów mitochondrialnych – mitoceutyków®, które skutecznie wspierają funkcje mitochondriów. Wszystko w oparciu o rzetelną wiedzę dotyczącą procesów biochemicznych zachodzących w organizmie człowieka i funkcjonowaniu mitochondriów komórkowych.

Co wyróżnia preparaty dr. Franza Enzmanna?

 • Dr Franz Enzmann jest założycielem Firmy MSE Pharmazeutika, której głównym założeniem jest rozwój i szerzenie wiedzy na temat medycyny mitochondrialnej.
 • W roku 1966 uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie w Heidelbergu w dziedzinie chemii biomolekularnej. Jako uczeń prof. K. Folkersa (USA) pioniera badań nad koenzymem Q10 skierował swoje zainteresowania naukowe na ewolucję życia związaną z tlenem i oddychaniem komórkowym w mitochondriach.
 • W styczniu 1969 doszło do spotkania dr. Enzmanna z prof. A. Schally’m i prof. Bowersem na uniwersytecie Tulane w Nowym Orleanie. W tym czasie prof. A. Schally od 14 lat prowadził badania dotyczące hipotezy, że przysadka mózgowa nie jest regulowana tylko przez system nerwowy, ale może być regulowana również przez substancje chemiczne uwalniane z podwzgórza. Ze względu na swoje dotychczasowe doświadczenie dr F. Enzmann wraz z prof. K. Folkersem zostali poproszeni o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Niedługo potem, dzięki zaangażowaniu dr. Enzmanna nastąpił znaczący przełom w badaniach i w konsekwencji w 1977 r. za odkrycie zjawiska wydzielania hormonów w podwzgórzu mózgu oraz badanie ich budowy i czynności prof. A. Schally otrzymał Nagrodę Nobla. Odkrycie to zapoczątkowało rozwój nowego działu medycyny – neuroendokrynologii. Dzięki temu sukcesowi przed dr. Enzmannem otworzyły się drzwi wielu wiodących firm farmaceutycznych.
 • W zakres badań dr. Franza Enzmanna wchodziło m.in.: skuteczne leczenie cukrzycy, chorób metabolicznych, neuroendokrynnych, przysadki mózgowej i zastosowanie koenzymu Q10, insuliny, a także peptyd grasicy. Prowadził również prace nad stworzeniem pierwszej genetycznie wyprodukowanej insuliny ludzkiej oraz prace nad stworzeniem ludzkiego hormonu wzrostu.
 • Dr Enzmann został czołowym specjalistą w dziedzinie medycyny mitochondrialnej, a efektem jego działań jest stworzenie portfolio najwyższej jakości substancji mitochondrialnych – Mitoceutyków®. Prawdziwym przełomem naukowym było opracowanie przez dr. Enzmanna receptury pierwszego nanocząsteczkowego – płynnego koenzymu Q10 chronionego patentem. Preparaty dr. Enzmanna, dzięki swojej najwyższej jakości, są dzisiaj marką znaną i uznawaną na całym świecie.

Dr Franz Enzmann jest członkiem m.in.:

 • Niemieckiego Stowarzyszenia Diabetologicznego Deutsche Diabetes Gesellschaft
 • Niemieckiego Stowarzyszenia Endokrynologicznego Deutsche Endokrinologische Gesellschaft
 • Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Mitochondrialnej IMMA
 • Stowarzyszenia Bio-immuno-terapeutycznego Gesellschaft für Bioimmuntherapie

Współpraca Mito-Pharmy® z dr. n. med. Bodo Kuklinskim

 • Ogromny wpływ na rozwój Mito-Pharmy® ma także współpraca z niemieckim lekarzem i diagnostą chorób o podłożu mitochondrialnym, autorem licznych publikacji naukowych – dr. Bodo Kuklinskim. Współpraca ta zaowocowała m.in. wydaniem przez firmę literatury fachowej poświęconej zdrowiu i mitochondriom. Przy współpracy z dr. n. med. Bodo Kuklinskim firma wydała na polskim rynku m.in. książki:
 • Medycyna mitochondrialna. Nowatorska metoda na pozornie nieuleczalne choroby,
 • Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii,
 • Niestabilność Stawu Szyjnego. Przyczyna wielu niezdiagnozowanych chorób. Symptomy – Diagnostyka – Terapie.

Osiągnięcia dr n. med. Bodo Kuklinskiego

 • Dr n. med. Bodo Kuklinski jest wybitnym lekarzem i diagnostą chorób o podłożu mitochondrialnym, specjalistą chorób wewnętrznych i medycyny środowiskowej. Jest również pionierem praktycznej medycyny mitochondrialnej w Niemczech. Dzięki opracowanej przez siebie metodzie diagnozowania pacjentów, opartej na szerokim wywiadzie i analizie m. in. czynników biochemicznych organizmu, przyczynił się do zmiany podejścia do diagnozowania oraz leczenia pacjentów.
 • W latach 1988-1995 był ordynatorem kliniki chorób wewnętrznych w Rostocku. Od 1995 roku dyrektorem Centrum Terapii i Diagnostyki Medycyny Środowiskowej w Rostocku. Prowadzi badania z zakresu medycyny mitochondrialnej, głównie stresu oksydacyjnego i nitrozacyjnego.
 • Jest członkiem wielu międzynarodowych organizacji naukowych i stowarzyszeń, takich jak: Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Mitochondrialnej IMMA, Niemieckie Towarzystwo Badań Stosowanych, Niemieckie Towarzystwo Toksykologii. Ponadto jest przewodniczącym Rady Naukowej Akademii w Salzburgu. Jest również autorem ponad 120 publikacji naukowych, broszur naukowych i wielu książek z zakresu medycyny. Napisał m.in. książkę Medycyna mitochondrialna. Nowatorska metoda na pozornie nieuleczalne choroby, Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii oraz Niestabilność Stawu Szyjnego. Przyczyna wielu niezdiagnozowanych chorób. Symptomy – Diagnostyka – Terapie, które Mito-Pharma® wydała na polskim rynku.
 • Jest także autorem słynnego powiedzenia „Najwyższy czas, żeby zdrowie człowieka traktować jako oddziaływanie procesów całościowych, a nie według ściśle uporządkowanych dyscyplin medycznych“, a także twierdzenia „Nasz organizm nie choruje z powodu braku leków“, które definiuje jego podejście do kanonów współczesnego leczenia.
 • Dr n. Med. Bodo Kuklinski jest również laureatem prestiżowej nagrody w dziedzinie medycyny mitochondrialnej – Mitochondrialnej Ewy, przyznawanej corocznie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Mitochondrialnej za szczególne zasługi w tej dziedzinie.

Co dr n. med. Bodo Kuklinski mówi na temat medycyny mitochodrialnej?

„W ramach zajęć z patologii [w trakcie studiów medycznych] człowiek zostaje podzielony na wiele pojedynczych narządów (...) I tak kolejno omawia się choroby oczu, skóry, płuc, serca, układu trawiennego, układu moczowo – płciowego, układu narządów ruchu, układu nerwowego i tak dalej. Każdy specjalista zajmuje się swoim organem, zapominając, iż człowiek stanowi jedną całość, złożoną z wielu różnych narządów. Tymczasem każdy przewlekle chory organ znajduje się wewnątrz organizmu, w którego wnętrzu występuje jakiś problem natury biochemicznej. Jednak przecież za inne organy odpowiada już inny specjalista. Co dla pacjentów kończy się wystawieniem im kolejnego skierowania. Reszty dokonuje farmakoterapia. Na uniwersytecie przyszli lekarze dowiadują się, iż pacjentów należy leczyć farmakologicznie.

Nikt nie informuje ich, jakie choroby wiążą się z jakimi zaburzeniami procesów metabolicznych oraz po jakie środki mógłby sięgnąć, aby ponownie przywrócić wszystko na właściwe tory. Prawdziwych przyczyn schorzeń poszukuje się we współczesnej medycynie zbyt rzadko. Zamiast tego lekarz przy pomocy środków farmakologicznych leczy najczęściej jedynie objawy choroby! Zajmuje się zaledwie tak zwanymi parametrami zastępczymi, co nieustannie wywołuje u pacjenta różne skutki uboczne. Leki są przecież dla naszego organizmu obcymi substancjami (ksenobiotykami), które muszą zostać rozłożone oraz wydalone, a tym samym stanowią dla niego dodatkowe obciążenie.“ [...]

Konferencje Medycyny Mitochondrialnej – propagowanie wiedzy dotyczącej zdrowia

Jesteśmy prekursorami rozpowszechniania wiedzy o mitochondriach w Polsce oraz jedyną firmą, która w swoim portfolio posiada Mitoceutyki®, a wiedzę dotyczącą zdrowia propagujemy nie tylko poprzez literaturę naukową, ale także przez organizowane szkolenia i konferencje naukowe, które cieszą się ogromnym powodzeniem.

Międzynarodowe Konferencje Medycyny Mitochondrialnej, które organizujemy co roku, odbywają się przy udziale największych światowych autorytetów z tej dziedziny – lekarzy praktykujących oraz najwybitniejszych naukowców z dziedziny biochemii molekularnej i biomedycyny. Są to jedyne w Polsce konferencje Medycyny Mitochondrialnej z udziałem najwybitniejszych specjalistów.

Konferencje skierowane są do szerokiego grona odbiorców. Lekarze zdobywają na nich rzetelną wiedzę, którą mogą wykorzystać w swojej pracy. Pacjenci natomiast odkrywają nowe możliwości leczenia i rozwiązania swoich problemów zdrowotnych.

Dla kogo przygotowujemy konferencje?

 • Dla lekarzy wszystkich specjalizacji
 • Dla dietetyków
 • Dla osób uprawiających sport oraz dbających o urodę i dobrą sylwetkę
 • Dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani możliwościami medycyny mitochondrialnej w diagnostyce, terapii oraz profilaktyce chorób cywilizacyjnych i innych schorzeń
 • Dla tych, którzy jeszcze nie spotkali się z pojęciem Medycyny Mitochondrialnej, a chcą poznać jej ogromne możliwości

Dlaczego warto brać udział w Konferencjach Medycyny Mitochondrialnej?

 • poszerzenie wiedzy o najnowsze zagadnienia dotyczące diagnostyki, leczenia oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych z perspektywy medycyny mitochondrialnej
 • zdobycie wiedzy dotyczącej tego jak zastosować najnowsze osiągnięcia medycyny mitochondrialnej w walce z chorobami i jak wykorzystać substancje mitochondrialne w leczeniu chorób przewlekłych
 • poznanie najnowszych trendów dotyczących profilaktyki zdrowotnej
 • zdobycie wiedzy o roli koenzymu Q10 i innych substancji odżywczych w procesach naprawczych organizmu
 • zdobycie wiedzy na temat roli mitochondriów w naszym życiu oraz poszukiwanie odpowiedzi na pytania: dlaczego zaburzenia mitochondriów prowadzą do chorób i gdzie tkwią prawdziwe przyczyny chorób cywilizacyjnych
 • pozyskanie informacji na temat metod analitycznych w badaniach laboratoryjnych
 • poznanie dowodów świadczących o skuteczności terapii mitochondrialnej w walce z chorobami oraz praktyczne wskazówki
 • poznanie przykładów z życia pacjentów, u których terapia mitochondrialna przyczyniła się do wyleczenia oraz poprawy komfortu życia
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel