Oferta specjalna. Mito-Taurin Tauryna 500mg w cenie 55 zł. Sprawdź!

Mito-pharma

Mito-Pharma® - jakość przede wszystkim

 • Oferujemy szeroką gamę ultraczystych substancji odżywczych o najwyższej jakości, kompleksowe preparaty odżywcze, dostosowane do indywidualnych potrzeb współczesnego człowieka, zawierające bardzo wysoką koncentrację kultur bakterii, kwasy tłuszczowe omega-3, makro i mikroelementy, aminokwasy, enzymy i ekstrakty ziołowe o kierunkowym zastosowaniu, organiczne produkty do pielęgnacji twarzy, ciała i higieny jamy ustnej – wszystko poparte badaniami naukowymi i zaangażowaniem w jakość i niezawodność.
 • Dostarczamy niezmiennie czyste i skuteczne preparaty oraz jesteśmy liderem na polskim rynku z ponad 10-letnim doświadczeniem i reputacją marki rygorystycznie dbającej o zapewnienie najwyższej jakości preparatów.

Filary marki

Jesteśmy Partnerem Kooperacyjnym uznanych na świecie firm z branży suplementacji odżywczej z Niemiec:

 • mse Pharmazeutika GmbH Dr. Enzmann
 • Intercell Pharma GmbH
 • Galactopharm Dr. Sanders GmbH & Co. KG
 • Dzięki zastosowaniu we wszystkich produktach szczególnie wysokiej jakości przetestowanych surowców o optymalnej biodostępności wraz z pominięciem alergennych substancji pomocniczych, barwników i substancji słodzących na przestrzeni lat staliśmy się zaufanym partnerem i pionierem oferującym bogate portfolio preparatów produkowanych zgodnie z najwyższymi standardami zapewniania jakości – GMP. W swojej działalności opieramy się na doświadczeniach najwybitniejszych współczesnych specjalistów badających mitochondria.

  Zapewnienie standardów jakości stanowi rdzeń marki Mito-Pharma®. Stawiając jakość na pierwszym miejscu, naszym Klientom chcemy zagwarantować najlepszy, niezawodny, biologiczny preparat odżywczy o stałej wydajności.

Zaawansowany technologicznie

 • Wszystkie preparaty z naszej oferty wytwarzane są w laboratoriach spełniających wymogi certyfikatu GMP. Nowoczesne urządzenia pracujące w warunkach wysokiej sterylności (klasa 7 ISO) oraz szeroko zakrojone kontrole okołoprocesowe, jak np. kontrola wagi każdej pojedynczej kapsułki, gwarantują zachowanie najwyższych standardów jakości.
 • Poczynając od wyboru przetestowanych surowców, poprzez mieszanie składników i napełnianie kapsułek, aż po etap konfekcjonowania, każdy etap procesu wytwórczego realizowany jest w jednym miejscu, we własnym zakresie. Takie podejście zapewnia maksymalne bezpieczeństwo produkcji oraz niezmiennie wysoką jakość oferowanych biologicznych preparatów odżywczych.

Konsekwentnie czyste

 • Substancje odżywcze docierają do określonego miejsca działania w mitochondriach.
 • Oferowane przez nas preparaty zawierają fizjologiczne substancje odżywcze, o najwyższym stopniu czystości, w odpowiednich, zgodnych z wytycznymi EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności) porcjach oraz formie. Tak przygotowane substancje mają wysokie walory odżywcze i wspierają zachowanie dobrej kondycji i właściwego trybu życia.

Składniki, którym możesz zaufać

Jakie wymogi muszą zostać spełnione dla substancji odżywczych? W przypadku substancji czynnej:

 • odpowiednia produkcja biologiczna
 • wysoki stopień czystości substancji czynnej
 • Źródła pochodzenia substancji odżywczych obejmują:

 • drożdże, bakterie, rośliny, zwierzęta, synteza chemiczna
 • Wysokogatunkowe ekstrakty roślinne pozyskiwane są wyłącznie z terenów czystych ekologicznie, bogatych w substancje odżywcze.

  Źródłem kwasów omega-3 jest wysoko oczyszczony w procesie destylacji molekularnej olej rybny, otrzymywany wyłącznie z małych ryb: anchois i sardynek zamieszkujących zimne wody głębinowe w pobliżu Antarktydy, które uznawane są za jedne z najczystszych na świecie.

Budowa i funkcja mitochondriów

 • Wiele procesów życiowych zachodzących w organizmie człowieka, jak trawienie, krążenie, poruszanie się wymaga nakładów energii. Miejscem produkcji energii potrzebnej komórce do przeprowadzenia różnych procesów metabolicznych są mitochondria, czyli małe, często owalne organelle komórkowe.
 • Mitochondria obecne są w niemalże każdej komórce (z wyjątkiem erytrocytów), a ich długość waha się w granicach 2-5 μm, natomiast ich średnica wynosi około 2 μm. Pochodzenie mitochondriów przypisuje się bakteriom, od których się wywodzą.
 • Mitochondrium składa się z dwóch błon: zewnętrznej i wewnętrznej, zbudowanych z fosfolipidów i białek.
 • Zewnętrzna błona jest gładka w przeciwieństwie do wewnętrznej membrany, która jest silnie pofałdowana tworząc tzw. grzebienie mitochondrialne, gdzie zlokalizowanych jest większość enzymów biorących udział w przemianach metabolicznych zachodzących w mitochondrium.
 • Koliste mtDNA zawiera prawie 16 tysięcy par zasad i koduje 37 genów. 13 z nich koduje podjednostki enzymów, 22 geny kodują mitochondrialne tRNA, a pozostałe, czyli 2 geny kodują mitochondrialne tRNA. Pojedyncze mitochondrium może zawierać od 2 do 10 kopii mtDNA.
 • Innym zadaniem mitochondriów jest tworzenie materiału budulcowego komórki (synteza: aminokwasów, kwasów tłuszczowych, hemu i niektóre etapy syntezy hormonów steroidowych).
 • Mitochondria biorą także udział w oczyszczaniu organizmu, ponieważ są miejscem, gdzie zachodzi część cyklu mocznikowego oraz rozkład kwasów ketonowych, tłuszczowych oraz aminokwasów.

Wiedza i doświadczenie dr. Franza Enzmanna

 • Wybitny niemiecki biochemik, dr Franz Enzmann jest prekursorem szerzenia wiedzy o mitochondriach oraz twórcą koncepcji, której głównym założeniem jest odpowiednie, dopasowane do indywidualnych potrzeb, stosowanie najwyższej jakości i czystości substancji odżywczych – znanych w przyrodzie od 2 mld lat. Dlatego też postawiliśmy m.in. na preparaty tego wybitnego niemieckiego naukowca.
 • Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu dr. Franza Enzmanna udało nam się stworzyć portfolio najwyższej jakości preparatów – mitoceutyków®, które skutecznie wspierają funkcje organizmu. Wszystko w oparciu o rzetelną wiedzę dotyczącą procesów biochemicznych zachodzących w organizmie człowieka i funkcjonowaniu mitochondriów komórkowych.

Kariera naukowa dr. Enzmanna

 • Dr Franz Enzmann jest założycielem Firmy MSE Pharmazeutika GmbH, której głównym założeniem jest rozwój i szerzenie wiedzy na temat mitochondriów.
 • W roku 1966 uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie w Heidelbergu w dziedzinie chemii biomolekularnej. Jako uczeń prof. K. Folkersa (USA), pioniera badań nad koenzymem Q10, skierował swoje zainteresowania naukowe na ewolucję życia związaną z tlenem i oddychaniem komórkowym w mitochondriach.
 • W styczniu 1969 doszło do spotkania dr. Enzmanna z prof. A. Schally’m i prof. Bowersem na uniwersytecie Tulane w Nowym Orleanie. W tym czasie prof. A. Schally od 14 lat prowadził badania dotyczące hipotezy, że przysadka mózgowa nie jest regulowana tylko przez system nerwowy, ale może być regulowana również przez substancje chemiczne uwalniane z podwzgórza. Ze względu na swoje dotychczasowe doświadczenie dr F. Enzmann wraz z prof. K. Folkersem zostali poproszeni o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Niedługo potem, dzięki zaangażowaniu dr. Enzmanna nastąpił znaczący przełom w badaniach i w konsekwencji w 1977 r. za odkrycie zjawiska wydzielania hormonów w podwzgórzu mózgu oraz badanie ich budowy i czynności prof. A. Schally otrzymał Nagrodę Nobla. Odkrycie to zapoczątkowało rozwój nowego działu medycyny – neuroendokrynologii. Dzięki temu sukcesowi przed dr. Enzmannem otworzyły się drzwi wielu wiodących firm farmaceutycznych.
 • W zakres badań dr. Franza Enzmanna wchodziło m.in.: skuteczne leczenie cukrzycy, chorób metabolicznych, neuroendokrynnych, przysadki mózgowej i zastosowanie koenzymu Q10, insuliny, a także peptyd grasicy. Prowadził również prace nad stworzeniem pierwszej genetycznie wyprodukowanej insuliny ludzkiej oraz prace nad stworzeniem ludzkiego hormonu wzrostu.
 • Dr Enzmann został czołowym specjalistą w dziedzinie nauki o mitochondriach, a efektem jego działań jest stworzenie portfolio najwyższej jakości substancji odżywczych – Mitoceutyków®. Prawdziwym przełomem naukowym było opracowanie przez dr. Enzmanna receptury pierwszego płynnego koenzymu Q10 o utramałych cząsteczkach, chronionego patentem. Preparaty dr. Enzmanna, dzięki swojej najwyższej jakości, są dzisiaj marką znaną i uznawaną na całym świecie.

Dr Franz Enzmann jest członkiem m.in.:

 • Niemieckiego Stowarzyszenia Diabetologicznego Deutsche Diabetes Gesellschaft
 • Niemieckiego Stowarzyszenia Endokrynologicznego Deutsche Endokrinologische Gesellschaft
 • Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Mitochondrialnej IMMA
 • Stowarzyszenia Bio-immuno-terapeutycznego Gesellschaft für Bioimmuntherapie

Współpraca Mito-Pharmy® z dr. n. med. Bodo Kuklinskim

 • Ogromny wpływ na rozwój Mito-Pharmy® ma także współpraca z niemieckim lekarzem i diagnostą schorzeń o podłożu mitochondrialnym, autorem licznych publikacji naukowych – dr. Bodo Kuklinskim. Współpraca ta zaowocowała m.in. wydaniem przez firmę literatury fachowej poświęconej zdrowiu i mitochondriom. Przy współpracy z dr. n. med. Bodo Kuklinskim firma wydała na polskim rynku m.in. książki:
 • Medycyna mitochondrialna. Nowatorska metoda na pozornie nieuleczalne choroby,
 • Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii,
 • Niestabilność Stawu Szyjnego. Przyczyna wielu niezdiagnozowanych chorób. Symptomy – Diagnostyka – Terapie.

Osiągnięcia dr n. med. Bodo Kuklinskiego

 • Dr n. med. Bodo Kuklinski jest wybitnym lekarzem i diagnostą schorzeń o podłożu mitochondrialnym, specjalistą chorób wewnętrznych i medycyny środowiskowej. Jest również pionierem praktycznej medycyny w Niemczech. Dzięki opracowanej przez siebie metodzie diagnozowania pacjentów, opartej na szerokim wywiadzie i analizie m. in. czynników biochemicznych organizmu, przyczynił się do zmiany podejścia w kwestii diagnozowania i leczenia pacjentów.
 • W latach 1988-1995 był ordynatorem kliniki chorób wewnętrznych w Rostocku. Od 1995 roku dyrektorem Centrum Terapii i Diagnostyki Medycyny Środowiskowej w Rostocku. Prowadzi badania z zakresu stresu oksydacyjnego i nitrozacyjnego.
 • Jest członkiem wielu międzynarodowych organizacji naukowych i stowarzyszeń, takich jak: Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Mitochondrialnej IMMA, Niemieckie Towarzystwo Badań Stosowanych, Niemieckie Towarzystwo Toksykologii. Ponadto jest przewodniczącym Rady Naukowej Akademii w Salzburgu. Jest również autorem ponad 120 publikacji naukowych, broszur naukowych i wielu książek z zakresu medycyny. Napisał m.in. książkę Medycyna mitochondrialna. Nowatorska metoda na pozornie nieuleczalne choroby, Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii oraz Niestabilność Stawu Szyjnego. Przyczyna wielu niezdiagnozowanych chorób. Symptomy – Diagnostyka – Terapie, które Mito-Pharma® wydała na polskim rynku.
 • Jest także autorem słynnego powiedzenia „Najwyższy czas, żeby zdrowie człowieka traktować jako oddziaływanie procesów całościowych, a nie według ściśle uporządkowanych dyscyplin medycznych“, a także twierdzenia „Nasz organizm nie choruje z powodu braku leków“, które definiuje jego podejście do kanonów współczesnego leczenia.
 • Dr n. Med. Bodo Kuklinski jest również laureatem prestiżowej nagrody w dziedzinie medycyny – Mitochondrialnej Ewy, przyznawanej corocznie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny za szczególne zasługi w tej dziedzinie.

"Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii" - fragment

Każdy student medycyny, w trakcie pierwszych lat studiów, musi zdać egzamin z nauk przyrodniczych, między innymi z biofizyki oraz chemii. Dyscypliny te są ważnym źródłem wiedzy pozwalającej zrozumieć, w jaki sposób przy temperaturze ludzkiego ciała wynoszącej 37°C mogą przebiegać miliardy różnych reakcji, które mają niewiele wspólnego z zachowaniem zasad termodynamiki. Enzymy, czyli katalizatory biorące udział w procesach chemicznych, do optymalnego funkcjonowania wymagają obecności witamin, pierwiastków śladowych, elektrolitów oraz innych mikroskładników odżywczych. Ponadto niektóre reakcje chemiczne dostarczają energii na potrzeby procesów biofizycznych, takich jak utrzymanie potencjału elektrycznego błon, oscylacji czy konwersji energii elektromagnetycznej w chemiczną i na odwrót.

Podczas zajęć z fizyki student uczy się o cyklu kwasu cytrynowego oraz zachodzącym w mitochondriach oddychaniu tlenowym (reakcja fosforylacji oksydacyjnej), β-oksydacji kwasów tłuszczowych, syntezie cukru (glukoneogenezie) i tak dalej. Jednak podczas wykładów poznaje je jedynie abstrakcyjnie, przez co wkuwa formuły oraz schematy przemian metabolicznych w zupełnym oderwaniu od związanych z nimi chorób. W konsekwencji, po zdaniu egzaminów, nielubiany podręcznik akademicki z dziedziny biochemii ląduje w najciemniejszym kącie regału, gdzie zostaje już na zawsze. Jeżeli zapytalibyśmy studentów medycyny czy lekarzy w Austrii i w Niemczech o ich wiedzę z zakresu biochemii, potwierdziliby swoją niepełną wiedzę w tej dziedzinie.. [...]

Nauka o mitochondriach - sprawdź nasze konferencje!

Jesteśmy prekursorami rozpowszechniania wiedzy o mitochondriach w Polsce oraz jedyną firmą, która w swoim portfolio posiada mitoceutyki®, a wiedzę dotyczącą mitochondriów propagujemy nie tylko poprzez literaturę naukową, ale także przez organizowane szkolenia i konferencje naukowe, które cieszą się ogromnym powodzeniem.

Międzynarodowe Konferencje dotyczące propagowania wiedzy z zakresu mitochondriów organizujemy jesienią, jeden raz w roku. Konferencje odbywają się przy udziale największych światowych autorytetów z tej dziedziny – praktykujących lekarzy różnych specjalizacji oraz najwybitniejszych naukowców z dziedziny biochemii molekularnej i biomedycyny. Są to jedyne w Polsce tego rodzaju konferencje z udziałem najwybitniejszych specjalistów.

Konferencje skierowane są do szerokiego grona odbiorców: lekarzy różnych specjalizacji, rodziców dzieci z przewlekłymi problemami zdrowotnymi, osób zainteresowanych szeroko pojętą diagnostyką i profilaktyką.

Dla kogo przygotowujemy nasze konferencje?

 • Dla lekarzy wszystkich specjalizacji
 • Dla dietetyków
 • Dla osób uprawiających sport oraz dbających o urodę i dobrą sylwetkę
 • Dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są możliwościami, które oferuje nauka o mitochondriach, w diagnostyce, terapii oraz profilaktyce
 • Dla tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i poznać możliwości, jakie niesie ze sobą nauka o mitochondriach

Dlaczego warto brać udział w naszych konferencjach?

 • otrzymasz możliwość poszerzenia wiedzy o najnowsze zagadnienia dotyczące nauki o mitochondriach
 • zdobędziesz wiedzę dotyczącą zastosowania najnowszych osiągnięć tej dziedziny nauki
 • poznasz najnowsze trendy dotyczące najnowszych nurtów naukowych
 • zdobędziesz wiedzę o roli koenzymu Q10 i innych substancji odżywczych w procesach odnowy organizmu
 • zdobędziesz wiedzę na temat roli mitochondriów w naszym życiu
 • uzyskasz informacje na temat metod analitycznych w badaniach laboratoryjnych
 • weźmiesz udział w panelu dyskusyjnym
 • spotkasz prekursorów tej dziedziny nauki, a także inne osoby, żywo zainteresowane tego typu tematyką, szukające możliwości poprawy komfortu życia
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1607 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-09-30
Super firma
2020-09-30
Świetny kontakt telefoniczny i ekspresowa wysyłka, polecam! :)
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel