Firma

Idea powstania firmy MITO – PHARMA sięga roku 1962, kiedy to Rolf Luft stworzył pojęcie ,,MEDYCYNY MITOCHONDRIALNEJ ” i roku 1967, kiedy to dr Franz Enzmann przeprowadził pierwsze pomyślne badania kliniczne z zastosowaniem KOENZYMU Q10 (ubichinonu) w Szpitalu Dziecięcym Stanford w Kalifornii.

Już wtedy dowiedziono jak olbrzymi potencjał wykazuje zastosowanie tej substancji w uzupełnieniu deficytów energetycznych w mitochondriach komórek.

Prawdziwym przełomem było stworzenie przez dr Enzmanna PŁYNNEJ FORMY NANOKOENZYMU Q10 (nanoubichinonu), a następnie stworzenie FORMY PŁYNNEJ ZREDUKOWANEJ (nanoubichinolu). Dzięki temu uzyskano niespotykaną dotychczas biodostępność i skrócono diametralnie czas dotarcia do komórki.Na bazie swoich 40 – letnich doświadczeń i dzięki prowadzonym pracom badawczym dr Franz Enzmann wykazał, iż liczne, trudne do zdiagnozowania dolegliwości, choroby degeneracyjne, chroniczne zmęczenie, czy ogólnie biorąc procesy starzenia się są konsekwencją deficytów bioenergetycznych, prowadzących do zaburzenia pracy mitochondriów.
Ponieważ mitochondria występują we wszystkich naszych komórkach od nich zależy ogólna kondycja naszego organizmu.Głównym spektrum działania firmy jest tworzenie fizjologicznych substancji mitochondrialnych, a w szczególności koenzymu Q10 i badanie ich pozytywnego działania na mitochondria.

Dr Enzmann bazując na swoich własnych doświadczeniach, wieloletnich badaniach we współpracy z wieloma klinikami oraz innym naukowcami stworzył koncepcję Medycyny Mitochondrialnej (MITO – MED).

Ta dziedzina medycyny zajmuje się profilaktyką i terapią chorób zapalnych i degeneratywnych z zastosowaniem substancji mitochondrialnych, zaopatrujących komórki w energię i chroniących błony komórkowe. Wynikiem tych działań było stworzenie portfolio substancji mitochondrialnych.

Masz pytania?

Jeśli potrzebują Państwo zasięgnąć dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Nasi przedstawiciele chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Biuro Obsługi Klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Porozmawiaj z naszym
konsultantem
95 736 50 50 konsultant@mito-pharma.pl