Aktualności

W niniejszym serwisie będziemy informować Państwa o najnowszych wydarzeniach odbywających się w ramach medycyny mitochondrialnej. Liczne sympozja, konferencje, spotkania są potwierdzeniem coraz większego zainteresowania tą nową gałęzią współczesnej medycyny oraz jej szerokiego zastosowania w profilaktyce i terapii chorób.

28 września 2013 w Stutgarcie odbędzie się organizowane przez IMMA (International Mitochondrial Medicine Association) cyklicznie Sympozjum Medycyny Mitochondrialnej, pod patronatem dr F. Enzmanna, a z udziałem najwybitniejszych naukowców, lekarzy i farmaceutów zajmujących się w praktyce zagadnieniami medycyny mitochondrialnej.

Tematem przewodnim spotkania będzie : „ Profilaktyka i terapia chroniczno- zapalnych degeneracyjnych chorób multisystemowych”.

Referenci i tematy:

Dr F. Enzmann: ,,Koncepcja medycyny mitochondrialnej oraz substancje mitotropowe.”

Doc. Dr B. Kukliński:,,Stres nitrostatywny jako niespecyficzny wywoływacz chorób multisystemowych. Nabyte mitochondriopatie.”

Dr A. J. Szczepek:,,Zastosowanie substancji mitotropowych w chronicznych szumach usznych.”

Dr M. Weber: ,,Medycyna mitochondrialna – jej praktyczne zastosowanie.”

Dr Stoher: ,,Medycyna mitochondrialna w praktyce.”

M. Gröber: ,,Skutki uboczne leków a zastosowanie substancji mitotropowych.”

Z przyjemnością informujemy, że 12 października 2013 roku w Jenie odbędzie się organizowane przez IMMA (International Mitochondrial Medicine Association) cyklicznie Sympozjum Medycyny Mitochondrialnej, pod patronatem dr F. Enzmanna, a z udziałem najwybitniejszych naukowców, lekarzy i farmaceutów zajmujących się w praktyce zagadnieniami medycyny mitochondrialnej.

Tematem przewodnim spotkania jest : „Nowe zastosowania w profilaktyce i terapii chroniczno- zapalnych degeneracyjnych chorób multisystemowych”.

Referenci i tematy:

Dr F. Enzmann: ,,Koncepcja medycyny mitochondrialnej oraz substancje mitotropowe.”

Doc. Dr B. Kukliński: ,,Stres nitrostatywny- jako niespecyficzny wywoływacz chorób multisystemowych. Nabyte mitochondriopatie.”

Dr A. J. Szczepek: ,, Zastosowanie substancji mitotropowych w chronicznych szumach usznych.”

Dr M. Weber: ,,Medycyna mitochondrialna – jej praktyczne zastosowanie.”

Dr Stoher: ,,Medycyna mitochondrialna w praktyce.”

M. Gröber: ,,Skutki uboczne leków, a zastosowanie substancji mitotropowych.“

21.09.2013 w Berlinie odbyła się Konferencja Naukowa pod patronatem ,,Fatigatio” - Stowarzyszenia Pacjentów z Zespołem Chronicznego Zmęczenia ( CFS).

Tematem konferencji było podsumowanie ponad 20-letniej pracy Stowarzyszenia pod hasłem : ,, Fatigatio”- spojrzenie wstecz i spojrzenie w przyszłość.

Referenci i tematy:

Dr med. Anna Dorothea Höck, Köln: ,, Niedobory światła słonecznego jedną z  przyczyn Zespołu Chronicznego Zmęczenia ( CFS) oraz zaburzeń funkcjonowania układu odpornościowego. ‘’

Dr Franz Enzmann, Bad Homburg, MSE : ,, Medycyna mitochondrialna a Zespół Chronicznego Zmęczenia ( CFS) .“

Herr Lorenz Geßwein, medycyna naturalna , Bonn: ,, Dieta mikroskładnikowa w CFS.”

Prof. dr med. Carmen Scheibenbogen, Berlin: ,, Rytuksymab ( lek przeciwnowotworowy i immunosupresyjny) – aktualny stan badań.”

Dr med. Jens Ulrich Rüffer, Köln: ,, Zespół Chronicznego Zmęczenia – występujący po chorobie nowotworowej.“

Dr med. Wolfram Kersten, Bamberg: ,, Diagnostyka i terapia CFS – aktualny stan na rok 2013.”

Dr med. Petra Hopf-Seidel, Ansbach: ,, Terapia CFS i boreliozy – zastosowanie medycyny konwencjonalnej i komplementarnej”.


Od grudnia jesteśmy na Facebooku. Dzięki rzetelnym informacjom, interesującym ciekawostkom oraz wynikom najnowszych badań postaramy się wprowadzić Was w tajemniczy świat Medycyny Mitochondrialnej. Opowiemy o tym jak sprawić by nasze komórki mimo dobrobytu nie umarły z głodu.

Podpowiemy jak dzięki odpowiedniemu podejściu do kwestii niedoborów pokarmowych osiągnąć komfort życia, pozytywną energię i jasny umysł.

Zapraszamy do dzielenia z nami Waszymi doświadczeniami. Zapraszamy na Facebooka !

http://www.facebook.com/pages/Mito-Pharma/577721488955018?fref=ts


                                   Zespół Mito-Pharmy

Celem Stowarzyszenia jest dzielenie się wiedzą naukową na temat najnowszych osiągnięć „medycyny mitochondrialnej”, a także poszerzanie zakresu tej wiedzy i przekazywanie jej wszystkim zainteresowanym. Kilka razy w roku organizowane są Sympozja Naukowe pod patronatem dr F. Enzmanna oraz udziałem najwybitniejszych naukowców, lekarzy i farmaceutów w zakresie medycyny mitochondrialnej.

Plan Sympozjów na rok 2014:

29 marzec 2014 Rostock-
InterCity Hotel Rostock

 

28 czerwiec 2014 Mainz
InterCity Hotel Mainz

 

06 wrzesień 2014 Eisenach
Steigenberger Thuringer Hof

 

11 pazdziernik 2014 Osnabrück
Steigenberger Hotel Remarque

Masz pytania?

Jeśli potrzebują Państwo zasięgnąć dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Nasi przedstawiciele chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Biuro Obsługi Klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Porozmawiaj z naszym
konsultantem
95 736 50 50 konsultant@mito-pharma.pl